+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Arka Albigowa - LKS Wola Dalsza 4:4 (3:2)

Skład: Adam Wajda - Mikołaj Pysz, Piotr Szymkowicz (46' Kamil Bartman), Michał Lemańczyk, Mariusz Podolec - Michał Ulman, Marek Pysz, Bartosz Bartman - Dawid Sowa, Piotr Kuźniar (65' Jakub Mach), Arkadiusz Kuźniar.

Bramki: 2' Michał Ulman, 5' i 42' Dawid Sowa, 77' Arkadiusz Kuźniar.

Rywalizacja z ostatnią w tabeli Wolą Dalszą zapowiadała się bardzo obiecująco, ponieważ już w 5 minucie prowadziliśmy 2:0. Pierwszą bramkę po dalekim przerzucie piłki Dawida Sowy strzelił Michał Ulman lobując bramkarza, który źle ocenił sytuację. Przy drugiej bramce role się odwróciły Michał dośrodkował, a Dawid pewnie głową umieścił piłkę w siatce. Goście odpowiedzieli w 35 i 40 minucie wyrównując stan spotkania. Jeszcze przed przerwą do siatki Woli trafił Dawid Sowa po podaniu Arka Kuźniara. Kolejną bramkę mógł strzelić Piotr Kuźniar lecz jego strzał odbił się od poprzeczki. Po przerwie sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Bartosz Bartman. W 77 minucie było 4:2, a to za sprawą Arka Kuźniara, który dobił własny strzał. W samej końcówce piłkarze Woli Dalszej zdołali zremisować. Przed zakończeniem spotkania zawodnik gości otrzymał 2 żółte kartki i wyleciał z boiska.

Wyniki pozostałych meczy 6 kolejki:

Grom Handzlówka - Start Brzóza Stadnicka 3:0 (wo) goście nie posiadali ważnych badań lekarskich
Głuchowianka Głuchów - Iskra Jawornik Polski 0:2
Szarotka Rogóżno - Palkovia Palikówka 4:3
Jawor Krzemienica - Leśna Wólka Podleśna 1:1
ŁKS Łukawiec - Plantator Nienadówka 2:3
Czarni Kraczkowa - Błękit Żołynia 1:3

Dodał: AdminDodano: 24.09.2012

Iskra Jawornik Polski - Arka Albigowa 0:3 (0:0)

Skład: Adam Wajda - Michał Ulman, Piotr Kuźniar, Mikołaj Pysz, Piotr Szymkowicz (80' Mariusz Podolec) - Piotr Lew (76' Michał Lemańczyk), Marek Pysz, Jakub Początek - Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar, Bartosz Bartman.

Bramki: 51' i 80' Arkadiusz Kuźniar, 75' Marek Pysz

Z zespołem Iskry spotkaliśmy się już kilkukrotnie, ale po raz pierwszy na nowym stadionie w Jaworniku Polskim. Od początku spotkanie było wyrównane. Z obu stron przeważały długie przerzuty na napastników. Ze względu na wymiary boiska najgroźniejszym atutem gospodarzy były wrzuty piłki z autu. Od 25 minuty Iskra grała w 10, ponieważ jeden z zawodników mając żółtą kartkę na koncie strzelił na bramkę po gwizdku za co dostał drugą żółtą i musiał opuścić boisko. Mimo przewagi do końca połowy utrzymał się bezbramkowy remis. Druga część spotkania zaczęła się dla nas bardzo dobrze, ponieważ Arek Kuźniar skutecznie wykończył dośrodkowanie , którego autorem był Piotr Lew. Chwilę później kolejny zawodnik gospodarzy musiał opuścić plac gry z powodu otrzymania 2 żółtej kartki. W 75 minucie strzałem z 16 metrów podwyższył Marek Pysz. W kolejnym ataku na listę strzelców mógł się wpisać Dawid Sowa, lecz bramkarz okazał się lepszy. Wynik ustalił Arek Kuźniar w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Dodał: AdminDodano: 17.09.2012

Arka Albigowa - Palkovia Palikówka 3:3 (2:1)

Skład: Adam Wajda - Michał Ulman, Jakub Kuźniar (53' Piotr Kuźniar), Mikołaj Pysz, Piotr Szymkowicz - Piotr Lew (46' Dawid Bartman), Marek Pysz, Jakub Początek - Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar, Bartosz Bartman (80' Michał Lemańczyk).

Bramki: 2' Bartosz Bartman, 24' i 70' Dawid Sowa

Kolejną kolejkę zagraliśmy z sąsiadem z tabeli Palkovią Palikówką. Bardzo pomyślny był dla nas początek spotkania, ponieważ już w 2 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Po podaniu Dawida Sowy z bliska do siatki trafił Bartek Bartman. 20 minut później podwyższył Dawid Sowa, po zagraniu wzdłuż bramki Bartka Bartmana. Jeszcze w pierwszej połowie goście odpowiedzieli bramką. Na początku drugie części gry Palkovia wyrównała po przejęciu piłki w naszej strefie obronnej. Nadzieje na 3 punkty dał  nam Dawid Sowa, który strzelił bramkę na 3:2 po dograniu Arka Kuźniara. Niestety na 8 minut przed końcem spotkania zawodnicy Palikówki wyrównali po stałym fragmencie gry. W ostatniej akcji meczu znakomitą okazję miał, wracający do gry po poważnej kontuzji, Michał Lemańczyk, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale przestrzelił nad bramką.

Dodał: AdminDodano: 13.09.2012

Leśna Wólka Podleśna - Arka Albigowa 3:2 (3:0)

Skład: Adam Wajda - Michał Ulman, Piotr Szymkowicz, Mikołaj Pysz, Dawid Bartman - Piotr Lew (55' Mariusz Podolec), Arkadiusz Kuźniar, Jakub Początek - Dawid Sowa, Piotr Kuźniar.

Bramki: 53' Jakub Początek, 62' Dawid Sowa.

Naszym kolejnym rywalem w rozgrywkach ligowych był zespół z Wólki Podleśnej, który od wielu lat występuje w A-klasie. Początek meczu nie był dla nas pomyślny. Po kilku minutach chaotycznej gry z obu stron, gospodarze przejęli piłkę przed naszym polem karnym i wyszli na prowadzenie. Strata bramki nieco obudziła Arkę i ruszyliśmy do ataku, jednak kolejnego gola, po rzucie rożnym zdobyła Leśna. Niestety po przerwie gospodarze podwyższyli na 3:0. Od tego momentu Arka przejęła inicjatywę. Na efekt nie trzeba było długo czekać, bo w 53 minucie do siatki trafił Kuba Początek, w zamieszaniu podbramkowym. Po około 10 minutach bramkę kontaktową strzelił głową Dawid Sowa, po precyzyjnym dośrodkowaniu Kuby Początka. Do ostatnich minut próbowaliśmy wyrównać, lecz to się nieudało.

Dodał: AdminDodano: 02.09.2012

Arka Albigowa - Plantator Nienadówka 4:2 (3:0)

Skład: Adam Wajda (80' Jacek Początek) - Piotr Lew, Piotr Kuźniar, Mikołaj Pysz, Piotr Szymkowicz - Michał Ulman, Marek Pysz, Jakub Początek - Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Bartman.

Bramki: 28' Dawid Sowa, 33' i 38' Marek Pysz, 73' Bartosz Bartman

W końcu rozgrywki A-klasy ponownie zawitały na stadion Arki. Naszym rywalem była drużyna Plantatora, z którą już spotkaliśmy się w tej klasie rozgrywkowej, jednak w tedy dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość graczy z Nienadówki. Na szczęście tym razem było inaczej. Początek, trochę chaotyczny z naszej strony, nie wróżył nic dobrego. Gra uspokoiła się po strzeleniu bramki przez Dawida Sowę, po bardzo ładnej akcji wyprowadzonej ze środka pola. 5 minut później było już 2:0 tym razem bramkę strzelił Marek Pysz po dograniu Arkadiusza Kuźniara. Jeszcze przed przerwą indywidualną akcję bramkę zakończył Marek Pysz. W drugiej połowie goście atakowali bardziej i opłaciło się, bo w 70 minucie strzelili bramkę. Nie cieszyli się jednak długo, bo już w kolejnej akcji podwyższyliśmy na 4:1. Wynik ustalił zawodnik gości strzelając bramkę w doliczanym czasie gry.

Zwycięstwo dedykujemy
Kubie i Jackowi Początkom
z okazji obchodzonych niedawno 18 urodzin.

Dodał: AdminDodano: 27.08.2012

Błękit Żołynia - Arka Albigowa 3:0 (2:0)

Skład: Adam Wajda – Piotr Lew, Mikołaj Pysz, Arkadiusz Kuźniar (Mariusz Podolec), Jakub Mach – Michał Ulman, Piotr Kuźniar, Marek Pysz, Jakub Początek – Artur Marszał, Bartosz Bartman.

Debiutancki mecz po powrocie do A-klasy nie był udany. Żołynia strzeliła nam aż 3 bramki, Arka zaś nie zdobyła żadnego gola, choć były ku temu okazje. Po pierwszej połowie było już 2:0, w przerwie pomieszaliśmy nieco ustawienie zawodników, by grać ofensywniej. Zmiany te przyczyniły się do wypracowania kilku dogodnych okazji. Gospodarze zmuszeni byli do przeprowadzenia 3 zmian. Najpierw ucierpiał ich zawodnik po zdecydowanym aczkolwiek czystym wślizgu naszego obrońcy, a później dwóch ich obrońców zderzyło się poważnie głowami podczas rzutu rożnego i obaj nie mogli kontynuować gry. W drugiej części spotkania otworzyliśmy się bardziej narażając się na kontrataki, jeden z nich Błękit wykorzystał ustalając wynik spotkania na 3:0.

Dodał: AdminDodano: 19.08.2012

Już w niedzielę ...

Już w niedzielę rozegrana zostanie pierwsza kolejka sezonu piłkarskiego 2012/2013.
Pierwszy mecz zagramy o godzinie
12.00 w Żołyni. Zapraszamy do kibicowania.

Nie zapomnij o lidze typera Obstaw wyniki meczów!

Memoriał im. Tadeusza Tkacza w Żołyni

Skład: Adam Wajda, Jacek Początek, Piotr Lew, Piotr Kuźniar, Dawid Bartman, Jakub Baran, Jakub Początek, Marek Pysz, Tomasz Czarnota, Łukasz Nawojski, Arkadiusz Kuźniar, Bartosz Bartman.

Jak co roku klub Błękit Żołynia zaprosił nas na memoriał piłki nożnej  im. Tadeusza Tkacza. Udział wzięły 4 drużyny. Najpierw w półfinałach spotkali się Błękit Żołynia – Start Brzóza Stadnicka (Błękit awansował do finału po rzutach karnych, bo w meczu nie padła żadna bramka) oraz Astra Medynia Głogowska – Arka Albigowa (4:1). Mecz trwał 2x30 minut.
    W meczu o 3. miejsce zagraliśmy przeciwko Startowi Brzóza Stadnicka. Szybko objęliśmy prowadzenie. Z prawej strony piłkę podał Łukasz Nawojski, ta nieprzyjemnie podskoczyła na nierównym boisku i nie trafił w nią Bartosz Bartman, ale na szczęście za nim stał czujny Arek Kuźniar, który pewnie umieścił ją w siatce. Niestety Start odrobił straty po kontrataku. Mecz trwał 2x20minut. W tym czasie nie padło już więcej bramek, więc by wyłonić drużynę, która miała zając 3 miejsce potrzebna była seria rzutów karnych. Z pięciu strzelających czterech nie pomyliło się, w słupek trafił Łukasz Nawojski. Zawodnicy Brzózy Stadnickiej byli zaś bezbłędni i to oni wygrali to spotkanie. W finale gospodarze przegrali z Astrą Medynia Głogowska.

Dziękujemy za zaproszenie i życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Dodał: AdminDodano: 30.07.2012