Glosuj na nasza strone: Podkarpacka toplista pilkarska- Wicherski

+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - LKS Wola Dalsza 0-2 29.03.2015
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Festyn Sportowo-Rekreacyjny

Jak co roku początkiem lipca na stadionie w Albigowej odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Wszystko rozpoczęło się już o godzinie 12:00 meczem najmłodszych wychowanków Arki w wieku od 6 do 13 lat, którzy podzielili się na 2 drużyny i zagrali przeciwko sobie. Kolejną atrakcją festynu był mecz juniorów Arka Albigowa - Sawa Sonina zakończony wynikiem 1:4.
    Równolegle toczył się cieszący się dużym zainteresowaniem turniej piłki plażowej żeńskiej.
    Głównym punktem programu był turniej piłki nożnej seniorów o Puchar Prezesa Arki Albigowa. Wzieły udział 4 dużyny, rozgrywając mecze w systemie każdy z każdym. Mecze trwały 2 x 15 minut. Wszystkie te drużyny spotkają się w najbliższym sezonie w A-klasie.

0-3

Po zakończeniu rozgrywek sportowych odbyła się zabawa taneczna, na chwilę przerwana opadami deszczu. Przygrywał zespół Optim.

Dodał: AdminDodano: 16.07.2012

Liga typera

W niedzielę 8 lipca podczas festynu, po turnieju piłki nożnej seniorów odbędzie się wręczenie upominków dla najlepszych typerów.

Zapraszamy wszystkich, który brali udział, a szczególnie graczy, który zajęli 3 pierwsze miejsca w obu kategoriach:
 - Klasa B gr. Łańcut - mecenas, marti619, retroj
 - EURO 2012 - frodarek, Lemon, tomek k

Dodał: AdminDodano: 04.07.2012

Festyn 2012

Dodał: AdminDodano: 01.07.2012

Orzeł Wysoka - Arka Albigowa 0:3 (0:1)

Skład: Adam Wajda – Mikołaj Pysz, Jakub Kuźniar, Michał Ulman, Kamil Bartman (46' Piotr Szymkowicz) – Jakub Mach, Marek Pysz, Jakub Początek – Arkadiusz Kuźniar (46' Piotr Lew), Dawid Sowa, Artur Marszał.

Bramki: 17' i 75' Artur Marszał, 60' Jakub Początek.

Jesteśmy MISTRZEM B-KLASY!!! Chociaż awans do A-klasy zapewniliśmy sobie 2 kolejki wcześniej to walka o pierwsze miejsce z Głuchowianką Głuchów trwała do ostatniej kolejki. Sam mecz nie był widowiskowy z powodu panującego 30-stopniowego upału. Często mecz przerywał sędzia, niejednokrotnie podejmując niezrozumiałe decyzje. W pierwszej połowie z jednej i z drugiej strony było mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. W znakomitej dyspozycji był Adam Wajda, który kilkukrotnie ratował nasz zespół z opresji. Wynik otworzył Artur Marszał, po podaniu Marka Pysza. W drugiej części gry goście znacznie mniej zagrażali naszej bramce. Swoją przewagę udokumentowaliśmy jeszcze dwoma bramkami. Najpierw Kuba Początek wykorzystał złe piąstkowanie bramkarza i głową skierował piłkę do siatki, a 15 minut później po akcji Kuby Macha do pustej bramki strzelił ponownie Artur Marszał.

Dodał: AdminDodano: 20.06.2012

Arka Albigowa - Markovia Markowa 3:4 (2:2)

Skład: Jacek Początek – Kamil Bartman, Piotr Szymkowicz (46' Piotr Lew), Mikołaj Pysz, Jakub Kuźniar – Michał Ulman, Marek Pysz, Jakub Początek – Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa, Dawid Bartman (46' Artur Marszał).

Bramki:
18' i 20' Dawid Sowa, 48' Artur Marszał.

Młoda obrona wystawiona przez trenera dała się zaskoczyć i już w 1 minucie kapitan Markovii wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Na odpowiedź Arki nie trzeba było długo czekać już po około kwadransie dwukrotnie do siatki trafił Dawid Sowa najpierw po podaniu Michała Ulmana, a następnie po zagraniu Piotra Szymkowicza. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali po prostopadłym podaniu do napastnika, który wygrał pojedynek sam na sam z naszym bramkarzem. Zawodnicy z Markowej mieli jeszcze jedną okazję na trafienie do siatki pierwszej połowie, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Na początku drugiej części gry znowu daliśmy się zaskoczyć i Markovia wyszła na prowadzenie, lecz kilka minut później znowu był remis za sprawą Artura Marszała, który wykorzystał zbyt krótkie piąstkowanie bramkarza. Jednak ostatnie słowo należało do Markovii i zdobyła zwycięską bramkę po błędzie naszej obrony.

Dodał: AdminDodano: 12.06.2012

Start Borek Stary - Arka Albigowa 0:3 (0:0)

Skład: Adam Wajda – Mikołaj Pysz, Jakub Kuźniar (55' Piotr Szymkowicz), Michał Ulman, Kamil Bartman – Jakub Mach (60' Piotr Lew), Marek Pysz, Jakub Początek – Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa, Mateusz Mścisz (46' Dawod Bartman).

Bramki: 52' Dawid Bartman, 55' Marek Pysz, 85' Dawid Sowa.

Wygrana w tym meczu dawała nam awans do A-klasy na 2 kolejki przed końcem rozgrywek. Ze statystycznego punktu widzenia zadanie to mogło być trudne do zrealizowania, ponieważ Start dużo lepiej grał na swoim terenie. Już w pierwszych 5 minutach mogliśmy zdobyć 2 bramki niestety brakło skuteczności. Gospodarze przetrwali falę naszego ataku po czym zaczęli zaciekle szturmować naszą bramkę. Na szczęście na posterunku świetnie dysponowany Adam Wajda. Po faulu na Dawidzie Sowie skaczącym do główki sędzia podyktował rzut karny. I tu niestety brakło skuteczności – za lekki strzał Marka Pysz obronił golkiper Startu. Wejście Dawida Bartmana do linii ataku w drugiej połowie ożywiło grę Arki. 7 minut po wejściu na boisko zdobył bramkę, a 3 minuty później asystował przy golu Marka Pysza, który zrehabilitował się za niewykorzystaną „jedenastkę”.  Z biegiem czasu gospodarze coraz bardziej opadali z sił co powodowało, że stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji, jednak piłka wpadła do siatki dopiero w 85 minucie. Dawid Sowa otrzymał podanie ze skrzydła od Kuby Początka, zwiódł bramkarza i trafił do pustej bramki.

Dodał: AdminDodano: 07.06.2012

Arka Albigowa - SZiK Wola Rafałowska 3:0 (1:0)

Skład: Adam Wajda – Mikołaj Pysz (30' Kamil Bartman), Michał Ulman, Piotr Szymkowicz (46' Dawid Bartman) – Jakub Mach (70' Piotr Lew), Marek Pysz, Jakub Początek (55' Mateusz Mścisz) – Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa, Artur Marszał.

Bramki: 40' Marek Pysz, 62' Dawid Sowa, 78' Artur Marszał.

Ta oraz najbliższe kolejki odpowiedzą na pytanie kto obok Głuchowianki awansuje do A-klasy, ponieważ nasza drużyna ma 8-punktową przewagę nad trzecią Markovią, a do rozegrania zostało 4 mecze i każdy scenariusz jest prawdopodobny. Pierwsza połowa była dość chaotyczna, ponieważ dużo było niecelnych podań. Obraz gry uratował Artur Marszał wyprowadzając akcję, po której bramkę strzelił Marek Pysz. W drugiej części gry goście znacznie opadli z sił co umożliwiło stwarzanie sobie więcej sytuacji. Wynik podwyższył Dawid Sowa po prostopadłym podaniu Dawida Bartmana. Rezultat spotkania ustalił Artur Marszał strzelając po podaniu Dawida Sowy. Wynik mógł być bardziej pokaźny, lecz w kilku akcjach zabrakło precyzji.

Pozostałe wyniki 27 kolejki:
Błażowianka II Kąkolówka - Borek Stary 2:1
Wenecjanka Lecka - Markovia Markowa  (mecz przerwany w 61. minucie przy stanie 2-6)
Dąb Kosina - Orzeł Wysoka 2:2
Polonia Hyżne - Galicja Chmielnik 1:2
Pogórze Husów - Głuchowianka Głuchów 2:1
Orzeł Harta - Pogórze Bachórz 0:2

Dodał: AdminDodano: 04.06.2012

Arka Albigowa - Sawa Sonina 2:2 (towarzyski)

W ramach treningu w środę zagraliśmy sparing z Sawą Sonina. Goście utrzymywali się przy piłce przez ok 80% czasu, ale nie pokazali się z dobrej strony jeśli chodzi o skuteczność. Arka za to w pierwszej połowie wykorzystała dwa kontrataki po których bramki zdobyli Jakub Początek i Artur Marszał. Sawa do przerwy musiała zadowolić się tylko jednym trafieniem. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Sonina nieustannie atakowała naszą bramkę, a my sporadycznie wyprowadzaliśmy kontrataki. Na 4 minuty przed końcem w polu karnym faulował Piotr Szymkowicz, a goście zamienili rzut karny na wyrównującego gola.

Dodał: AdminDodano: 30.05.2012

Sawa II Sonina - Arka Albigowa 1:2 (1:0)

Skład: Adam Wajda – Michał Ulman, Piotr Szymkowicz, Michał Lemańczyk (45' Artur Marszał), Mikołaj Pysz – Piotr Lew (45' Dawid Bartman), Marek Pysz, Jakub Początek – Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa, Mateusz Mścisz (55' Jakub Mach).

Bramki: 65' Dawid Sowa, 80' Artur Marszał.

W pierwszej części spotkania utrzymywaliśmy się zdecydowanie dłużej przy piłce, co dało w rezultacie kilka okazji i stałych fragmentów gry, które jednak nie przełożyły się na zdobycz bramkową. Gospodarze za to atakując sporadycznie zdobyli gola po rzucie rożnym. Na drugą połowę nie wyszedł Michał Lemańczyk z powodu kontuzji, na pozycję ostatniego stopera cofnął się Michał Ulman. Zdecydowaliśmy się zagrać bardziej ofensywnie rezygnując z jednego z czterech obrońców na rzecz drugiego środkowego pomocnika. Przyniosło to zamierzony efekt, bo w 65 minucie ze złego wybicia piłki przez obrońcę Sawy skorzystał Dawid Sowa wyrównując wynik. Na 10 minut przed końcem gola na wagę 3 punktów zdobył Artur Marszał wykorzystując ofiarne dogranie Jakuba Początka. Sonina chciała jeszcze powalczyć o remis – wprowadziła na boisko swojego asa – Grześka Lekkiego (który przez pewien okres reprezentował barwy Arki), a później kolejnego napastnika, ale mimo kilku groźnych sytuacji utrzymaliśmy prowadzenie wywożąc 3 punkty z Soniny.