+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Arka Albigowa - Grom Mogielnica 8:0 (towarzyski)

Skład: Adam Wajda - Mikołaj Pysz, Michał Lemańczyk, Piotr Kuźniar (Mariusz Podolec), Jakub Kuźniar - Jakub Mach, Arkadiusz Kuźniar, Marek Pysz, Jakub Początek - Bartosz Bartman (Dawid Bartman), Mateusz Mścisz.

Bramki: Mateusz Mścisz x3, Arkadiusz Kuźniar x3, Michał Lemańczyk, Marek Pysz.

Był to pierwszy mecz z serii sparingów przed nowym sezonem piłkarskim. Naszym przeciwnikiem był Grom Mogielnica, który poprzedni sezon zakończył na 9 miejscu w B-klasie grupa II. Zawodnicy gości przez pierwsze 15 minut grali w 10, dopiero później dołączył do nich jeszcze jeden zawodnik. Mimo wielu sytuacji sam na sam, głównie Bartosza Bartmana, nie umieliśmy wyjść na prowadzenie. Dopiero po dwójkowej akcji bramkę strzelił Marek Pysz po dograniu Mateusza Mścisza. W drugiej połowie nasze prowadzenie stopniowo rosło, a goście nie dawali zbyt wiele okazji do wykazania się naszemu bramkarzowi .
    Dużo dzieje się w oknie transferowym, jednak żadne decyzje nie zostały jeszcze potwierdzone, więc odłużmy narazie spekulacje.

Dodał: AdminDodano: 17.07.2011

Jest już terminarz!

Terminarz (bez godzin rozpoczęcia meczów) można już zobaczyć na stronie:

Dodał: AdminDodano: 15.07.2011

Festyn 2011

Przeniesiony z 3 lipca festyn odbył się mimo wcześniejszych gwałtownych opadów deszczu. Głównymi atrakcjami były występy oraz dwa mecze piłkarskie. Oprócz stoisk ze specjałami do jedzenia i picia, przygotowany było małe wesołe miasteczko, w którym dzieci mogły m.in. zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, jeździć małymi samochodami. Jedynym punktem programu, który nie doszedł do skutku był turniej piłki siatkowej żeńskiej, z powodu zalegającej wody na boisku.
    Pierwszym istotnym wydarzeniem był mecz juniorów Arki z zaprzyjaźnioną drużyną z Żołyni. Co ciekawe mimo wielu spotkań między tymi drużynami jeszcze nigdy nie udało się zwyciężyć naszym juniorom. Jednak jak się okazało udało się przełamać niekorzystną passę. Już w pierwszej minucie gola dającego prowadzenie strzelił Tomasz Czarnota. Do końca połowy było 2:0 za sprawą Łukasza Nawojskiego. Po zmianie stron role się odwróciły i Błękit był w natarciu, udało im się strzelić tylko jednego gola, a spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1.
    W tym samym czasie odbywały się występy artystyczne, w których udział brały zespoły i osoby z terenu gminy Łańcut oraz grupa teatralna ze Starej Wsi mająca w swoich szeregach osoby niepełnosprawne.
    Tuż po godzinie 17 rozpoczął się mecz seniorów miejscowej Arki z piłkarzami zza między czyli Orłem Wysoka. Mało było akcji klarownych do zdobycia bramki przez oby dwie drużyny, a gra koncentrowała się w środku pola. Dobre okazje mieli Dawid Bartman oraz Mateusz Mścisz, lecz ich strzały nie zmieniły rezultatu. W drugiej połowie niewiele się zmieniło, również było kilka sytuacji do objęcia prowadzenia, lecz mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Sędziowie zarządzili rozstrzygnięcie za pomocą rzutów karnych. Tu goście okazali się lepsi i wygrali 5:4.
    Wieczorem zaczęła się zabawa pod „gołym” niebem i trwała do białego rana.

Dodał: AdminDodano: 12.07.2011

Festyn 2011

Dodał: AdminDodano: 08.07.2011

Turniej o Puchar Prezesa Arki Albigowa

Jak co roku w pierwszą niedzielę lipca, Arka Albigowa zorganizowała festyn rekreacyjno-sportowy na stadionie w Albigowej. Przewidziane były występy artystyczne, turniej plażówki, małe, wesołe miasteczko, jazda na quadach, zabawa taneczna oraz turniej o Puchar Prezesa Arka Albigowa. Z powodu odpadów deszczu odbył się tylko turniej piłkarski. Pozostałe atrakcje zostały przeniesione na 10 lipca 2011, wtedy też odbędzie się kolejny turniej piłki nożnej
    Rozgrywki były prowadzone były w systemie każdy z każdym, 2 razy po 20 minut.
    Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy Czarnymi Kraczkowa, a Błękitem Żołynia i zakończył się wynikiem 1:0 dla naszych sąsiadów.
    Nasz pierwszy mecz rozegraliśmy z Orłem Wysoka. Mimo kilku naszych dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
    Kolejny pojedynek po 10 minutach odpoczynku rozegrał Orzeł Wysoka z Czarnymi Kraczkowa. Tym razem również padł remis 0:0.
    Następny mecz zagraliśmy z Czarnymi Kraczkowa. Zakończył się on naszym zwycięstwem 1:0, a bramkę na wagę 3 punktów strzelił Arkadiusz Kuźniar, po dograniu Michała Ulmana.
    Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się z Błękitem Żołynia, który składał się w dużej części składał się głównie z juniorów. Pierwszej połowie było już 2:0 dla Arki. Bramki strzelili Marek Pysz po dośrodkowaniu Kamila Macha z rzutu wolnego oraz Zbigniew Szepieniec po dograniu Michała Ulmana. Wynik ustalił w drugiej połowie Piort Lew mocnym strzałem po podaniu Marka Pysza. Wygrywając zapewniliśmy sobie zwycięstwo w całym turnieju.
    Ostatni mecz rozegrali zawodnicy z Żołyni i z Wysokiej. Zwyciężył Błękit 1:0.

Skład Arki:
Adam Wajda, Jacek Początek, Mikołaj Pysz, Michał Lemańczyk, Jakub Kuźniar, Mateusz Mścisz, Kamil Bartman, Piotr Lew, Michał Ulman, Marek Pysz, Kamil Mach, Dawid Bartman, Bartosz Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Zbigniew Szepieniec, Jakub Początek.

Dodał: AdminDodano: 05.07.2011

Festyn przeniesiony!

Z powodu opadów deszczu turniej plażówki, część artystyczna i inne atrakcje zostały przeniesione na 10 lipca 2011 (niedziela) dodatkowo odbędzie się turniej piłkarski. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższych dniach.

Dodał: AdminDodano: 04.07.2011

Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 1:1 (1:0)

Skład: Adam Wajda (46' Jacek Początek) – Piotr Lew, Michał Lemańczyk, Jakub Kuźniar, Kamil Bartman – Jakub Początek, Arkadiusz Kuźniar, Marek Pysz, Kamil Mach - Dawid Sowa, Dawid Bartman (60' Bartosz Bartman).

Bramka: 28' Dawid Bartman

Ostatni mecz w tym dla nas pechowym sezonie nie miał już wpływu na pozycję w tabeli. Kraczkowa jeszcze nie była pewna utrzymania się w tabeli, ponieważ przy niekorzystnych wynikach w wyższych ligach z naszej grupy mogło spaść 5 drużyn. Wygrana w Albigowej dawała naszym sąsiadom bezpieczne 9 miejsce.
    Pierwsze minuty spotkania przebiegały zdecydowanie pod dyktando Czarnych. Po jednym z rzutów wolnych w okolicach środka boiska Arkadiusz Kuźniar szybko wznowił grę stwarzając doskonałą okazję do zdobycia bramki Kamilowi Machowi, ale brawurową interwencją popisał się bramkarz gości. W 28 minucie niecelne podanie pomocnika Kraczkowej przejął Marek Pysz, który później dograł od Dawida Bartmana wbiegającego w pole karne, tan zaś strzałem obok lewego słupka dał prowadzenie Arce.
    Początkowe 10 minut drugiej połowy było fatalne w naszym wykonaniu. Wykorzystali to gości wyrównując wynik spotkania: po długiej zrzutce w pole karne pomocnik Czarnych zgrał głową do kolegi, ten dobrze się obrócił z piłką i strzałem obok bliższego słupka wyrównał stan meczu. Po tym incydencie Arka zaczęła grać lepiej i przejęła inicjatywę. Mimo dłuższego rozgrywania piłki i stwarzania większej ilości okazji nie udało się nam zdobyć gola dającego zwycięstwo. Kolejne derby na remis.
    Słowa uznania należą się kibicom z Kraczkowej, którzy całą grupą przyszli na nogach na stadion w Albigowej i śpiewem („Czarni Kraczkowa witają Arkę Albigowa”) przywitali naszych kibiców. Pomimo tego, że Czarni zajmują tylko jedno oczko wyżej w tabeli od Arki to ich kibice są cały czas z drużyną i dopingują swoich nie żałując gardeł.
    Podsumowując cały sezon można wyszczególnić kilka faz. Jesień, gdzie fatalnie spisywała się formacja ofensywna. Początek wiosny to chwilowa niedyspozycja szyków obronnych. W środku rundy wiosennej kontuzji doznało 3 kluczowych graczy. Końcówka sezonu zdecydowanie lepsza wygrana i dwa derbowe remisy. To że spadamy do B-klasy to pech na który złożyło się kilka czynników: to, że nie umieliśmy wygrać kilku łatwiejszych spotkań; to, że z naszej grupy spadają aż 4 drużyny; kontuzje.

Dodał: AdminDodano: 27.06.2011

Grom Handzlówka - Arka Albigowa 2:2 (0:2)

Skład:
Adam Wajda – Mikołaj Pysz, Michał Lemańczyk, Michał Ulman, Kamil Bartman – Jakub Początek (65' Jakub Mach), Kamil Mach (83' Jakub Kuźniar), Arkadiusz Kuźniar (87' Arkadiusz Kuźniar), Dawid Bartman – Dawid Sowa, Marek Pysz.

Bramki: 18' Michał Ulman, 25' Kamil Mach.

Derbowe wyjazdowe spotkanie z Gromem Handzlówka dla nas było tylko meczem o honor, gdyż nie mieliśmy już szans znaleźć się na 10 pozycji w  tabeli, natomiast naszym sąsiadom wystarczył punkt by zapewnić sobie awans kolejkę przed zakończeniem sezonu. Bardzo dobrze rozpoczął się ten mecz, ponieważ już pierwszych minutach mogliśmy objąć prowadzenie, ponieważ w polu karnym został sfaulowany Marek Pysz. Niestety strzał Kamila Macha z „jedenastki” obronił bramkarz gospodarzy. Kilkanaście minut później mogliśmy się cieszyć z bramki, którą strzelił Michał Ulman w zamieszaniu podbramkowym. W 25 minucie było już 2:0. Szybki rzut z autu do Jakuba Początka, który dograł po ziemi w pole karne, gdzie znalazł się Kamil Mach i pewnie pokonał bramkarza gości. Dobre sytuacje mieli również Dawid Sowa i Arkadiusz Kuźniar. W pierwszej połowie gospodarze oddali zaledwie 2 niegroźne strzały na bramkę. W drugiej części gry inicjatywę przejął Grom. Nasz zespół za bardzo dał się zepchnąć pod własne pole karne. Gospodarze intensywnie szturmowali naszą bramkę i w końcu zdobyli gola kontaktowego. Na kilka minut przed końcem spotkania Handzlówka wyrównała zapewniając sobie awans. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do wyjścia na prowadzenie ale dwukrotnie przeszkodził słupek, a raz poprzeczka.

Dodał: AdminDodano: 19.06.2011

Arka Albigowa - Brzeg Białobrzegi 3:0 (2:0)

Skład: Adam Wajda – Mikołaj Pysz, Michał Lemańczyk, Michał Ulman, Kamil Bartman – Jakub Początek (80' Zbigniew Szepieniec), Arkadiusz Kuźniar, Marek Pysz, Kamil Mach (46' Bartosz Bartman) – Dawid Sowa (65' Piotr Lew), Dawid Bartman (58' Jakub Mach).

Bramki: 35', 40' i 52' Dawid Sowa

Nareszcie zwycięstwo, po 9 kolejkach bez 3 punktów. Naszym rywalem był Brzeg Białobrzegi, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę, natomiast goście ograniczali się do dalekich przerzutów na napastników. Mimo że sytuacji nie brakowało, dopiero w 35 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Dawid Sowa po dograniu wzdłuż bramki Jakuba Początka. 5 minut później było 2:0 po podobnej akcji tych samych zawodników. W drugiej połowie Brzeg zaczął coraz śmielej przedzierać się przez środek pola, jednak zawsze brakowało ostatniego podania. Wynik na 3:0 ustalił w 52 minucie Dawid Sowa, „na raty” wykorzystując sytuację sam na sam. Cały mecz nie porywał tempem, ani stylem gry, ale ważne że wygrany.
    To zwycięstwo nie daje nam praktycznie nic, bo na 2 kolejki przed końcem sezonu tracimy do kolejnej drużyny w tabeli 6 punktów.

Plantator Nienadówka - Start Brzóza Stadnicka 2:1
Błękit Żołynia - Dąb Kosina 1:0
Leśna Wólka Podleśna - Palkovia Palikówka 1:1
Astra Medynia Głogowska - Grom Handzlówka 1:2
Tatyna Dylągówka - Czarni Kraczkowa 3:1
KS Stobierna - Polonia Hyżne 2:0

Dodał: AdminDodano: 13.06.2011