+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Arka Albigowa - CCC Dąbrówki 1-6 (towarzyski)

Skład: Adam Wajda (Andrzej Pusz) – Mikołaj Pysz, Jerzy Słysz (Paweł Czupryniak), Kamil Bartman (Piotr Lew), Mateusz Mścisz (Mariusz Podolec) – Michał Ulman (Jakub Mach), Piotr Kuźniar (Jakub Baran), Marek Pysz, Dawid Bartman (Dariusz Bojda) – Arkadiusz Kuźniar (Mateusz Kluz), Zbigniew Szepieniec (Dawid Sowa).

Gol: Dawid Sowa.

Jako że w niedzielę mecze zostały odwołane z powodu żałoby narodowej (katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem) w środę zagraliśmy w ramach treningu mecz towarzyski z CCC Dąbrówki, aby nie wypaść z rytmu meczowego. Dobrze, że zagraliśmy na boisku treningowym, bo w trakcie zaczął dość mocno padać deszcz. Przez cały mecz to nasi rywale prowadzili grę. Nie ulegało najmniejszej wątpliwości, że byli lepszą drużyną na boisku. Nam udawało się zaledwie od czasu do czasu przedostać pod pole karne rywali. Indywidualne krycie przypadło Mateuszowi Mściszowi, który miał pilnować wyróżniającego się napastnika gości. Niestety dwukrotnie udało mu się uwolnić spod opieki i zdobyć dwa gole. W drugiej połowie przeprowadzone zostały gruntowne zmiany. Gra bynajmniej nie wyglądała lepiej, ale udało nam się zdobyć honorową bramkę. Po podaniu od Mateusza Kluza Dawid Sowa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dąbrówek, minął go i posłał piłkę do pustej bramki. Przyjezdni w drugiej części spotkania strzelili nam cztery gole, zatem mecz zakończył się rezultatem 1:6 dla CCC.

Dodał: AdminDodano: 17.04.2010

Mecze odwołane !

Niedzielne mecze zostały odwołane z powodu tragicznych wydarzeń w Smoleńsku.
Odbędą się w innym terminie.

Dodał: AdminDodano: 10.04.2010

Plebiscyt

Arka Albigowa po raz kolejny bierze udział w Plebiscycie na Najsympatyczniejszą Drużynę Podkarpacia organizowanym przez Nowiny.

Aby zagłosować na Arkę Albigowa, wyślij SMS o treści sympatyczna 61 pod nr 72051. Kosz 2,44 z VAT

Dodał: AdminDodano: 06.04.2010

LKS Łąka - Arka Albigowa 0:2 (0:0)

Skład: Adam Wajda – Mikołaj Pysz, Kamil Bartman, Jerzy Słysz, Mateusz Mścisz – Michał Ulman, Marek Pysz, Dawid Bartman – Arkadiusz Kuźniar, Piotr Kuźniar (94' Piotr Lew), Dawid Sowa.

Bramki: 72' Dawid Sowa, 96' Dawid Bartman

Mecz w Wielką Sobotę zagraliśmy z naszym bezpośrednim rywalem w tabeli LKS Łąka, który miał nad nami 2 punkty przewagi. Nasza motywacja była jeszcze większa, ponieważ chcieliśmy się zrewanżować tej drużynie za dotkliwą porażkę jesienią na własnym boisku. Pierwsze minuty były dość nerwowe, ponieważ … sędzia. Gospodarze mieli swoje okazje do zdobycia bramki, jednak to my byliśmy bliżej objęcia prowadzenia, kiedy Piotr Kuźniar lewą nogą, lobem posłał piłkę w dłuższy słupek bramki. W drugiej połowie sędzia, nie mając większych powodów zbyt często używał gwizdka psując widowisko oraz zbyt wiele razy wyjmował żółty kartonik. Ta część spotkania przyniosła dużo więcej emocji. Po jednej z żywiołowych reakcji naszych trenerów, stojąca z chorągiewką ”na linii” pani sędzina, dość stanowczo ich upomniała. Kluczowym momentem meczu była 72 minuta. Mateusz Mścisz posłał długą prostopadłą piłkę do Dawida Sowy, który dobrze ją przyjął i w sytuacji sam na sam z bramkarzem popisał się stoickim spokojem i perfekcyjnie zakończył akcję trafieniem. Po tej sytuacji gospodarze usilnie starali się wyrównać wynik. Przy jednym z dośrodkowań Adam Wajda wyskoczył w górę i łapiąc piłkę, wpadł w niego napastnik Łąki, lecz sędzia puścił grę, piłka odbiła się od słupka, następnie przytomnie zachował się Michał Ulman wybijając ją z pola karnego. W międzyczasie drugą żółtą kartkę dostał Arek Kuźniar i musiał opuścić boisko. Pierwszy raz w historii seniorów Arki zdarzyła się taka sytuacja, że zawodnik został wykluczony z gry za dwie żółte kartki. W doliczonym czasie doliczonego czasu, czyli w 96 minucie po ładnej, składnej akcji Michał Ulman podał wzdłuż bramki, gdzie znalazł się Dawid Bartman, który bezproblemowo posłał piłkę do siatki. Mecz trwał 99 minut i 40 sekund.

Dodał: AdminDodano: 01.04.2010

LKS Trzebownisko - Arka Albigowa 2:2 (1:0)

Skład: Adam Wajda – Jerzy Słysz, Mikołaj Pysz (82' Piotr Lew), Kamil Bartman, Mateusz Mścisz (84' Paweł Czupryniak) – Michał Ulman, Marek Pysz, Dawid Bartman (80' Piotr Masełek) – Piotr Kuźniar (55' Zbigniew Szepieniec), Arkadiusz Kuźniar.

Bramki: Jerzy Słysz, Arkadiusz Kuźniar.

Mecz otwierający rundę wiosenną był meczem kluczowym, ponieważ graliśmy z aktualnym liderem LKS Trzebownisko, który miał nad nami 6-punktową przewagę. W barwach Arki (jeśli chodzi o mecze ligowe) zadebiutowali dziś Piotr Masełek (Korona Rzeszów), Zbigniew Szepieniec (Azalia Wola Zarczycka), Jerzy Słysz (ŁKS Łańcut), który to wydarzenie uhonorował zdobyciem bramki. Początkowe minuty przebiegało zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Efektem tego był stracony przez nas gol. W pierwszej części spotkania koniecznie chcieliśmy wyrównać wynik. Bliski tej sztuki byli dwukrotnie nasi napastnicy, lecz najpierw zabrakło zimnej krwi, a później obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Po przerwie Trzebownisko lekko opadło z sił dzięki czemu Arka zaczęła stwarzać coraz więcej sytuacji. W jednej z nich Mateusz Mścisz podał do środka do podłączającego się Jerzego Słysza, który zwiódł obrońcę i strzałem ze szpica pokonał golkipera rywali. Niedługo trwała radość, bo po podwójnym błędzie w obronie gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Doskonałą okazję do wyrównania zmarnował Dawid Bartman przestrzelając bramkę z niewielkiej odległości. Dopiero w 82 minucie po nieudanej interwencji bramkarza piłkę głową do siatki skierował Arek Kuźniar. Z jednej strony radość z remisu z liderem na jego stadionie, ale z drugiej strony pozostał niedosyt – można było to spotkanie wygrać.

Arka Albigowa - Orzeł Biedaczów 7-0

Skład: Adam Wajda – Kamil Bartman, Mikołaj Pysz, Mariusz Podolec – Piotr Lew, Marek Pysz, Piotr Kuźniar, Dariusz Bojda – Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar, Zbigniew Szepieniec.

Rezerwowi: Andrzej Pusz, Paweł Czupryniak, Piotr Masełek, Dawid Bartman, Jacek Początek, Jakub Baran, Jakub Kuźniar, Mateusz Kluz.

Bramki: Zbigniew Szepieniec x3, Dawid Sowa x3, Mateusz Kluz

Mecz ten był ostatnim spotkaniem kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Dzień przed kalendarzową wiosną był ciepły i niesamowicie wietrzny. Wiatr szczególnie dawał się we znaki na stadionie, gdzie jest otwarta przestrzeń. Pierwszą połowę zagraliśmy z wiatrem, czyli mieliśmy znacznie korzystniejsze warunki. Zawodnicy Orła mieli kolosalne problemy z przedostaniem się na naszą połowę boiska. Dalekie wykopy z „piątki” nie wchodziły w rachubę, bo mocny wiatr zatrzymywał piłkę, a kiedy rywale próbowali wznowić grę po ziemi od swojej bramki to szybko doskakiwaliśmy do obrońców wyłuskując piłkę. Już pierwsza akcja po przechwycie piłki otworzyła worek z bramkami. Jej autorem był Dawid Sowa po dograniu Arka Kuźniara. Po kilku minutach ta sama dwójka w tych samych rolach po raz kolejny rozpracowała bramkarza gości. Swoje przysłowiowe „trzy grosze” dorzucił również nasz wikary strzelając hat-tricka, w tym za pierwszym razem sam wywalczył piłkę, a następnie wykończył dogrania Dawida Sowy i Darka Bojdy. W przerwie trener mając szeroką ławkę rezerwowych dokonał kilku zmian dając zagrać wszystkim zawodnikom. Po zmianie połów tempo zdobywania bramek skutecznie spowolnił silny wiatr, jednak to my częściej byliśmy w posiadaniu piłki. Goście, grający „z wiatrem”, przez długi czas nie potrafili dostosować siły podania do panujących warunków i znaczna większość zagrań wychodziła za linię końcową. Po podaniu Jakuba Barana swoją trzecią bramkę strzelił Dawid Sowa. Ostatniego gola dla Arki strzelił głową Mateusz Kluz po podaniu Pawła Czupryniaka. Mecz zakończył się wynikiem 7:0.

Dodał: AdminDodano: 27.03.2010

Arka Albigowa - Tatyna Dylągówka 3:2 (2:0)

Skład: Adam Wajda – Kamil Bartman, Wiesław Cisek (Andrzej Pusz), Mikołaj Pysz – Michał Ulman, Piotr Masełek, Piotr Kuźniar (Mateusz Kluz), Dariusz Bojda – Dawid Sowa, Dawid Bartman (Piotr Lew), Mateusz Kluz (Marek Pysz).

Kolejny sparing w okresie przygotowawczym zagraliśmy przeciwko naszym ligowym rywalom Tatyna Dylągówka. Drużyna ta jest obecnie na drugiej pozycji w tabeli, czyli o dwa oczka wyżej niż Arka, ale z takim samym dorobkiem punktowym. Od początku spotkania goście nie mogli znaleźć sposobu na przedostanie się przez naszą linię obrony. My za to sukcesywnie stwarzaliśmy co raz to groźniejsze sytuacje bramkowe. Już w 10 minucie prowadzenie Arce dał Dawid Bartman skuteczne wykańczając półgórną piłkę posłaną z lewej strony przez Michała Ulmana. Drugie trafienie to także zasługa Dawida Bartmana. Po podaniu od swojego brata Kamila ruszył do piłki i wykorzystał fatalny interwencję golkipera Tatyny. W drugiej części spotkania na miejsce ostatniego stopera przesunięty został Adam Wajda, między słupkami staną Andrzej Pusz. Nie trzeba było długo czekać na kolejnego gola. Po wrzutce z lewej strony piłkę w polu karnym przyjął Piotr Masełek, wycofał do będącego przodem do bramki Kamila Bartmana, a ten z odległości 15 metrów mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza przyjezdnych. W końcówce meczu bardzo dobrze zaczął funkcjonować atak Tayny Dylągówki. Bramkę na 3:1 goście zdobyli po rzucie karnym, który sprezentował im Adam Wajda dotykając piłkę ręką w polu karnym. Kolejne ataki gości były co raz bliższe celu, aż w końcu ta sztuka im się udała. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy, co jest dobrym prognostykiem przed meczem rewanżowym w lidze.

Dodał: AdminDodano: 16.03.2010

Arka Albigowa - Rzemieślnik Strażów 6-2 (2-0)

Skład: Adam Wajda – Kamil Bartman, Mikołaj Pysz, Mateusz Mścisz (Paweł Czupryniak) – Michał Ulman, Piotr Kuźniar, Piotr Masełek (Marek Pysz), Dawid Bartman (Mariusz Podolec) – Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa, Zbigniew Szepieniec.

W dniu tego sparingu pogoda szczególnie nie dopisała, ponieważ na zalegający na murawie śnieg spadł dodatkowo deszcz. Ziemia pod spodem była zmrożona, przez co zawodnicy ślizgali się jak na łyżwach. Pierwsze swoje spotkanie w barwach Arka Albigowa rozegrał Piotr Masełek. Szybko uwidoczniła się nasza przewaga dzięki Arkowi, który po pięknym wyłożeniu piłki przez Dawida Sowę umieścił ją pod poprzeczką. Do podwyższenia stanu gry przyczynił się Dawid Bartman, który oddał nienajlepszy strzał oraz obrońca gości, który odbił piłkę nie dając szans swojemu bramkarzowi. W przerwie nastąpiły roszady w naszym składzie. Tuż po zmianie połów celnym trafieniem popisał się Zbigniew Szepieniec. Kolejną bramkę zdobył Michał Ulman, po podaniu wzdłuż linii bramkowej Dawida Sowy. Bramkowy bilans poprawił Piotr Kuźniar poprawiając obroniony strzał. Doskonale wyprowadzony kontratak przez Pawła Czupryniak i podanie do Dawida Sowy, który skutecznie zdobył siódme trafienie. Nasi rywale próbowali dorównać tempu strzelania przez nas goli, jednak udało im się pokonać naszego bramkarza jedynie dwa razy. Najpierw po prostopadłym podaniu napastnik Strażowa trafił do siatki. Swojego drugiego gola przyjezdni zawdzięczają Pawłowi Czupryniakowi, który dochodząc do piłki na piątym metrze naszego pola karnego zamachnął się chcąc wybić piłkę z całej siły na aut, lecz niestety nie trafił w nią, dając prezent napastnikowi Rzemieślnika, który wykorzystał tę okazję.

Dodał: AdminDodano: 15.03.2010

CCC Dąbrówki - Arka Albigowa 3-0

Skład: Adam Wajda – Mariusz Podolec (Zbigniew Szepieniec), Mikołaj Pysz, Jakub Kuźniar (Michał Ulman), Mateusz Mścisz – Piotr Lew (Piotr Kuźniar), Marek Pysz, Dawid Bartman, Kamil Bartman – Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar.

We wtorek 9 marca rozegraliśmy wyjazdowy mecz towarzyski przeciwko drużynie grającej w lidze okręgowej CCC Dąbrówki. Gospodarze zdecydowanie przewyższali nas w pierwszej połowie wynikiem czego była strata dwóch bramek. Pierwsza po rzucie karnym (Mariusz Podolec faulował napastnika rywali w polu karnym), a druga to niekonsekwentne krycie przy stałym fragmencie gry i celna główka rywali. Dąbrówki grały na tyle dobrze, że mieliśmy trudności z wejściem z piłką na połowę rywala. W przerwie nastąpiły trzy zmiany. Zeszli: Piotr Lew, Mariusz Podolec, Jakub Kuźniar, a zastąpili ich Zbigniew Szepieniec, Piotr Kuźniar, Michał Ulman. Drugie 45 minut wyglądało znacznie lepiej w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy kilka naprawdę dobrych okazji do zdobycia bramki, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem. Gospodarze również wypracowali sobie kilka sytuacji, ale byli o tyle lepsi, że jedną z nich wykorzystali. W ostatecznym rozrachunku spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla CCC Dąbrówek.

Ciekawostka: Ostatni mecz w którym Arka nie zdobyła żadnej bramki miał miejsce 162 dni temu, czyli mecz Arka Albigowa – Tatyna Dylągówka 0:1 dnia 29.09.2009.

Dodał: AdminDodano: 12.03.2010

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »