+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Arka Albigowa - Błękit Żołynia 0:2 (0:0)

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Bartosz Gierczak (46' Piotr Lew), Mateusz Mścisz – Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda, Rafał Łyszczarz (65' Piotr Kuźniar) – Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar.

Po historycznej wygranej w Handzlówce przyszedł czas na rywalizację z Błękitem Żołynia w Albigowej. Pogoda do gry była wprost wymarzona: chłodne powietrze i mokra murawa nadająca piłce poślizg. Pierwsza część spotkania była wyrównana. Obie ekipy stworzyły po kilka groźniejszych akcji, ale po żadnej z nich nie padła bramka. Bliski otworzenia worka z bramkami był Dawid Sowa uderzając z rzutu wolnego, jednak świetną interwencją wykazał się golkiper gości. W końcówce pierwszych 45 minut zaczął delikatnie padać deszcz, więc w przerwie część graczy założyła wkręty piłkarskie. Oba zespoły zmieniły po jednym zawodniku. W naszych szeregach Bartka Gierczaka zastąpił Piotr Lew. Przeszliśmy do bardziej ofensywnego ustawienia 3-4-3. Zawodnik Żołyni, który wszedł na boisko nie przesadzając w 10 minut wywalczył co najmniej 5 rzutów wolnych w pobliżu naszego pola karnego. Z czasem arbiter główny coraz rzadziej dawał się nabrać na wywracanie się z krzykiem naszych rywali. Niestety w 53 minucie Błękit wyprowadzając ładną akcję zdobył bramkę dającą im prowadzenie. Im bliżej końca tym większą liczbą zawodników próbowaliśmy atakować bramkę przyjezdnych. Jednak każda próba wyrównania wyniku kończyła się dobrą obroną bramkarza. W 85 minucie biegnąc sam od połowy boiska napastnik Żołyni wykorzystał okazję „sam na sam” z Adamem Wajdą i podwyższył wynik na 0:2. Jeszcze na 2 minuty przed końcem, po dośrodkowaniu z lewej strony do siatki głową mógł trafić Arek Kuźniar. Żołynia zasłużenie wygrała to spotkanie. Była w tym dniu lepsza od naszej drużyny. Świetnie kryli, dużo biegali i wygrywali większość pojedynków główkowych. Dobrze też spisała się trójka sędziowska.

Dodał: AdminDodano: 14.09.2009

Grom Handzlówka - Arka Albigowa 1:4 (0:1)

Skład: Adam Wajda - Michał Ulman, Wiesław Cisek, Bartosz Gierczak (80' Piotr Lew), Mateusz Mścisz - Jakub Mach, Dariusz Bojda, Rafał Łyszczarz - Arkadiusz Kuźniar, Marek Pysz, Dawid Sowa.

Bramki: 9' Dawid Sowa, 48' Arkadiusz Kuźniar, 78' Dawid Sowa. 86' Dawid Sowa.

Przyszedł wreszcie czas na derbowy mecz z Gromem Handzlówka w „jaskini lwa”, jak to określił jeden z internatów piszący się na forum. Warto podkreślić, że jako seniorzy nigdy nie wygraliśmy jeszcze w Handzlówce z Gromem. Trener znowu zdecydował się przesunąć Marka Pysza jako trzeciego napastnika przewidując, że często będziemy grać z pominięciem linii środkowej. Na środku pomocy zagrał Darek Bojda, a na prawym skrzydle Rafał Łyszczarz. Spotkanie zaczęło się dla nas bardzo korzystnie. Już w 9 minucie Jakub Mach dośrodkował do Arka Kuźniara, ten trafił w słupek, a do pustej bramki dobił Dawid Sowa. Podwyższenie wyniku mógł nam dać kontratak, ale nie wyszło ostatnie podanie. Do groźnego zderzenia doszło w polu karnym gospodarzy. Po rzucie wolnym dla Arki w pojedynku o górną piłkę wpadli na siebie Bartosz Gierczak i bramkarz Gromu. Golkiperowi potrzebna była pomoc medyczna, ale na szczęście mógł kontynuować grę. W końcówce pierwszej części spotkania dogodnej okazji nie wykorzystał zawodnik Handzlówki nie trafiając w światło bramki z ok. 10 metrów. Drugą część spotkania również zaczęliśmy wyśmienicie podwyższając wynik na 0:2. Rafał Łyszczarz podciągnął piłkę prawym skrzydłem i idealnie dośrodkował do wbiegającego Arka Kuźniara, który strzałem z głowy trafił do siatki. Kilkanaście minut później po ładnej akcji gospodarze, dokładnie Dariusz Kątnik, zdobyli kontaktowego gola. Grom dostał wiatru w plecy i przez następne kilka minut stwarzał dobre akcje, ale żadna z nich nie zakończyła się wyrównaniem wyniku. Handzlówka w ciągu drugich 45 minut wywalczyła bardzo dużo rzutów wolnych po naszych faulach w okolicach naszego pola karnego, lecz dobrze dysponowany Adam Wajda nie dał się zaskoczyć. W 78 minucie Marek Pysz minął obrońcę gospodarzy i zagrał półgórną piłkę do Dawida Sowy, który skierował ją od słupka do siatki. Nasi rywale sugerowali, że nasz napastnik był w tej sytuacji na spalonym, ale arbiter boczny był innego zdania. Po tej akcji Handzlowianie chyba już stracili nadzieję na wygraną w tym meczu. W 86 minucie trzeciego swojego gola zdobył Dawid Sowa kompletując tym samym hattricka. Podanie od Arka Kuźniara, Dawid Sowa sam na sam z bramkarzem, słupek, do piłki doszedł Piotr Lew, dośrodkowanie i poprawił Dawid Sowa strzałem z główki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4 dla Arki i wreszcie przełamało złą passę tracenia punktów w Handzlówce.

Na ten wynik zapracował cała drużyna. Wszystkie formacje zagrały bardzo dobry mecz.

Wskakujemy na fotel lidera!

Po 735 dniach uczestnictwa w rankingu podkarpackich stron piłkarskich wskoczyliśmy na pierwsze miejsce wyprzedzając Iskrę Jawornik Polski. Prawdopodobnie długo nie pobędziemy na tej zaszczytnej pozycji ponieważ będąca obecnie na czwartej pozycji strona GKS Górnika Grabownica odnotowuje rewelacyjne wyniki (ponad 10 głosów dziennie).
To jak długo będziemy na czele stawki zależy od Was.

Dodał: AdminDodano: 01.09.2009

Arka Albigowa - Brzeg Białobrzegi 2:1 (0:0)

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Tomasz Trojnar (75' Mariusz Podolec), Mateusz Mścisz (80' Bartosz Gierczak) – Jakub Mach, Marek Pysz, Dariusz Bojda – Dawid Sowa (46' Piotr Lew), Arkadiusz Kuźniar, Kamil Bartman (32' Rafał Łyszczarz).

Bramki: 51' Arkadiusz Kuźniar, 58' Marek Pysz.

Brzeg Białobrzegi podobnie jak Arka Albigowa jest beniaminkiem w A-klasie i również awansował z II miejsca. Jak do tej pory po trzech meczach Brzeg nie zdobył jeszcze żadnego punktu plasując się tym samym na ostatnim miejscu z 2 zdobytymi bramkami i 11 straconymi.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas dobrze – zdecydowanie dyktowaliśmy warunki gry, wymienialiśmy więcej podań. W pierwszej połowie stworzyliśmy przynajmniej 4 doskonałe okazje do zdobycia gola, ale zabrakło skutecznego, celnego strzału lub dokładnego ostatniego podania w polu karnym przy kontrataku. W pierwszych 45 minutach goście bardzo umiejętnie łapali naszych napastników na spalone. Najwięcej razy za linią obrońców w momencie podania był Kamil Bartman. Wobec takiej sytuacji Trener zdecydował zmienić go za Rafała Łyszczarza w 32 minucie. Wtedy też przeszliśmy do ustawienia 4-4-2. Rafał Łyszczarz zagrał na prawej pomocy, a Darek Bojda przesunął się na środek pomocy. W przerwie Trener zdecydował się ściągnąć z boiska Dawida Sowę, a za niego wpuścić Piotrka Lew. Zagrał on na lewej pomocy, Jakub Mach doszedł do środka pomocy do Darka Bojdy, a Marek Pysz przesunął się do ataku. W drugiej części spotkania już nie było widać tak bardzo przewagi Arki, ale za to zaczęła ona zdobywać bramki. Pierwsza z nich padła w 51 minucie. Górna piłka od Wojtka Kluza na linię „szesnastki” do Marka Pysza, zgranie na wolne pole do Arka Kuźniara, który pokonał bramkarza celnym strzałem koło prawego słupka z lewej nogi. Druga bramka padła podobnie. Piotr Lew zagrał górną piłkę do Marka Pysza na linię pola karnego, znów podanie do Arka Kuźniara, ten odwdzięczył się asystą Markowi Pyszowi, który dopełniając formalności trafił do pustej siatki. Na ok. 15 minut przed końcem meczu Białobrzegi zdobyły kontaktową bramkę. Ich gracz ograł naszych w rogu boiska, wbiegł w pole karne chcąc dograć piłkę wzdłuż naszej bramki, ta trafił w słupek, a później nieszczęśliwie odbiła się od pleców interweniującego Adama Wajdy i wpadła do siatki. Kilka minut później przyjezdni byli blisko wyrównania rezultatu po zamieszaniu w naszym polu karnym, ale wyszliśmy z tej akcji obronną ręką. W ferworze walki za zbyt ostre wejście żółtą kartkę otrzymał Piotr Lew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Arki Albigowa.

Filmik przedstawia gole z meczu. Może nie jest to najlepsza powtórka, ale po dokładnym oglądnięciu widać, że przy drugim golu dla Arki Arkadiusz Kuźniar nie był na spalonym, jak sugerowali goście.

Awans na 2 miejsce!

26 sierpnia wyprzedziliśmy Start Wolę Mielecką w Podkarpackiej Topliście Internetowych Stron Piłkarskich. Zbliżamy się także do Iskry Jawornik Polski będącej przez bardzo długi czas na pierwszym miejscu. Musimy pokonać jedynie różnicę 57 głosów. Patrząc po statystykach stanie się to prędzej czy później, bo średnia wejść dziennie na stronę Iskry to 2,5, a na stronę Arki 4,96!

Dodał: AdminDodano: 27.08.2009

Dąb Kosina - Arka Albigowa 3:3 (2:2)

Skład: Adam Wajda – Michał Ulman, Wiesław Cisek, Grzegorz Lekki, Mateusz Mścisz – Jakub Mach, Marek Pysz, Tomasz Trojnar, Kamil Bartman – Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar.

Bramki: 17' Arkadiusz Kuźniar, 19' Arkadiusz Kuźniar, 50' Marek Pysz

Już w szatni trener przewidział jak będzie wyglądała gra gospodarzy. Wiedział, że z ich strony będzie nieustająca dyskusja z sędzią, ostra gra i wiele prób wymuszania fauli w okolicach pola karnego oraz w samym polu karnym. Każdy z nas wiedział, że będzie to mecz walki. Temu też sprzyjała deszczowa pogoda. Mecz zaczął się dla nas idealnie. W 17 i 19 minucie bramki zdobył Arek Kuźniar dwukrotnie po podaniu od Dawida Sowy. Kilka minut później po jednej z prób wymuszenia na arbitrze rzutu karnego zawodnik Kosiny leżał w naszym polu karnym, więc Adam Wajda wybił piłkę na aut by można mu było udzielić pomocy medycznej. Gospodarze zamiast oddać nam piłkę z autu zrobili dośrodkowanie, z którego zdobyli bramkę. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca na boisku piłkarskim. Nie minęło kilka minut i Kosina idąc za ciosem wyrównała wynik po kontrataku. W końcówce pierwszej połowy niebezpieczny upadek po walce o górną piłkę zaliczył Grzegorz Lekki na tyle, że nie mógł kontynuować gry. W przerwie zmienił go Piotr Lew. Początek drugiej części spotkania był również dla nas dobry, bo bramkę na 2:3 zdobył Marek Pysz pokonując bramkarza strzałem z lewej nogi z ok..20 metrów. Nie długo pocieszyliśmy się prowadzeniem, bo kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla Dębu po nieumyślnym zagraniu ręką przez Piotra Lew w polu karnym. Obrońca gospodarzy zamienił jedenastkę na gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

Arka Albigowa - LKS Łąka 1:4 (0:3)

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz (82' Tomasz Trojnar), Wiesław Cisek, Grzegorz Lekki, Mateusz Mścisz – Jakub Mach (46' Jakub Mach), Marek Pysz, Michał Ulman, Dariusz Bojda – Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar.

Bramka: 49' Arkadiusz Kuźniar

Był to pierwszy od ponad 15-stu miesięcy mecz ligowy przegrany na własnym stadionie. Nie wykorzystaliśmy tym razem atutu własnego boiska. LKS Łąka, podobnie jak Arka, jest beniaminkiem w A-klasie. Nasi rywale awansowali do wyższej ligi z pierwszego miejsca w grupie. Goście już w 7 minucie wyszli na prowadzenie. Błąd w obronie, kontratak, pechowe wybicie Mateusza Mścisza we własną poprzeczkę i dobitka napastnika główką do pustej bramki. W następnych minutach meczu Arka próbowała jak najszybciej zdobyć kontaktową bramkę. Było dużo prób wrzucenia piłki z lewej i prawej strony boiska, ale zaledwie kilka z nich mogło stworzyć jakieś zagrożenie pod bramką Łąki. 35 minucie po długim podaniu zawodnik gości będąc na granicy spalonego doszedł do okazji sam na sam z Adamem Wajdą i precyzyjnym strzałem nad nim trafił do siatki. Na 2 minuty przed końcem pierwszej części spotkania Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 0:3 dla przyjezdnych.

W drugiej połowie Łąka zdecydowanie postawił na grę obronną, by utrzymać korzystny wynik. Mądrze i konsekwentnie zagęszczali własne przedpole rozbijając nasze akcje. Arka o wiele dłużej utrzymywała się przy piłce próbując szybko zdobyć bramkę, która dałaby nadzieję na odrobienie strat. Tak też się stało 49 minucie. Piotr Kuźniar wywalczył w starcu z bramkarzem piłkę w polu karnym, dograł do Arka Kuźniara, a ten pewnie trafił do pustej siatki. Im bliżej końca meczu tym bardziej staraliśmy się szybko przedostać pod pole karne rywali długimi podaniami. Atakowaliśmy coraz większą liczbą zawodników osłabiając obronę. Wykorzystali to zawodnicy Łąki wyprowadzając skuteczny kontratak, po którym właściwie mogli już świętować zwycięstwo.

Zawodnikom skuteczność Łąki przyznać należy niemalże 100% skuteczność – na 5 groźniejszych akcji 4 zakończyli zdobyciem gola.

Dodał: AdminDodano: 20.08.2009

Arka Albigowa - LKS Trzebownisko 3:1 (2:1)

Skład: Adam Wajda – Michał Ulman, Wiesław Cisek, Grzegorz Lekki (73' Kamil Bartman), Mateusz Mścisz – Jakub Mach (80' Rafał Łyszczarz), Marek Pysz, Dariusz Bojda (85' Tomasz Trojnar) – Piotr Kuźniar (46' Wojciech Kluz), Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar.

Bramki: 20' Grzegorz Lekki, 29' Marek Pysz, 85' Dawid Sowa.

Pierwszy, historyczny mecz ligowy w A-klasie zagraliśmy na własnym boisku z jednym z pretendentów do awansu, czyli z LKS Trzebowniskiem. Drużyna ta w poprzednim sezonie zajęła 4 miejsce w tabeli wygrywając 15 z 26 meczy. Oprawę inauguracji sezonu uświetniło niedawno zainstalowane na naszym obiekcie nagłośnienie, Po wyjściu na boisko został wręczony naszej drużynie puchar za awans do A-klasy w poprzednim sezonie.

Gra początkowo była wyrównana z lekką przewagą gości. Jednak w 20 minucie rzut wolny z 17 metrów wywalczony przez Dawida Sowę wykorzystał Grzegorz Lekki trafiając do siatki zaraz obok prawego słupka. Po tej akcji szyki obronne Trzebownisko były nieco zdezorientowane, obrońcy dwukrotnie sprawili naszym zawodnikom prezenty podając im nieumyślnie piłkę pod nogi. Najpierw swojej okazji nie wykorzystał Dariusz Bojda, a potem sam na sam Dawid Sowa. W 29 minucie Wiesław Cisek podał na środek do Marka Pysza, ten po zwodzie oddał strzał lewą nogą w kierunku bramki, bramkarz nie chwycił piłki, a ta wpadła do siatki. Rywale szybko odpowiedzieli, po stracie piłki w środku pola wyprowadzili kontratak, który skutecznie wykończył ich napastnik dając swojej drużynie kontaktową bramkę.

Od 46 minuty za Piotra Kuźniara zagrał Wojciech Kluz. Po tej zmianie wróciliśmy do bardzie defensywnego ustawienia 4-4-2. W drugiej części spotkania Trzebownisko zdecydowanie przeważało. Rzadko kiedy zdołaliśmy wyjść dalej za swoją połowę. Przyjezdni stworzyli kilka dobrych akcji, które mogły dać wyrównanie, ale czujnie w bramce i na przedpolu grał Adam Wajda. Decydujący cios zadał na 5 minut przed końcem Dawid Sowa trafiając z metra głową do bramki po dośrodkowaniu Arkadiusza Kuźniara z prawej stronie.

Podsumowanie okresu przygotowawczego

Okres przygotowawczy 2009 (21.06 – 09.08)