Glosuj na nasza strone: Podkarpacka toplista pilkarska- Wicherski

+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - LKS Wola Dalsza 0-2 29.03.2015
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Arka Albigowa - Wola Dalsza 1-4 (towarzyski)

Pierwszy mecz towarzyski na stadionie, otwierający okres przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu ligowego, nie wypadł najlepiej. Braki kadrowe, spowodowane prawdopodobnie chorobą zawodników, w pewnym stopniu obniżyły nasze szanse na wygraną. Nasza gra w pierwszych minutach wyglądała przyzwoicie, kilka bardzo dobrych okazji do strzelenie bramki. Jedną z nich wykorzystał Michał Pulman, który mocnym strzałem z ok. 20 metrów dał prowadzenie Arce. Później jakbyśmy trochę opadli z sił i zaczęliśmy tracić łatwo bramki. Mimo towarzyskiego charakteru spotkania nie obyło się bez dwuminutowych wykluczeń z gry, karę taką dostali Paweł Czuryniak i zawodnik rywali za kopanie się po nogach bez piłki. Myślę, że główny cel meczu, czyli wyjście na świeże powietrze i rozruszanie się po przerwie zimowej, został osiągnięty.

Dodał: AdminDodano: 25.01.2009

Liga halowa

W niedzielę 23 listopada rusza liga halowa organizowana przez MOSiR Łańcut. Arka Albigowa także weźmie udział w tych rozgrywkach!

- tracone:         0,6

Bramki strzelaliśmy co 21, a traciliśmy co 146 minut.

Średnia frekwencja: 63,88%

- najwyższa:     73,91% (Arka Albigowa – Głuchowianka Głuchów)

- najniższa:       52,17% (Polonia Hyżne – Arka Albigowa)

Galicja Chmielnik - Arka Albigowa 1:3

Skład: Adam Wajda - Piotr Kuźniar, Wiesław Cisek, Łukasz Hejna (Tomasz Kuźniar) - Jakub Mach (Paweł Czupryniak), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda - Dawid Sowa (Dawid Ulman), Arkadiusz Kuźniar, Dawid Bartman.

Po dwóch z rzędu meczach na własnym stadionie przyszedł czas na ostatni mecz ligowy rundy jesiennej w Chmielniku. Bardzo dobrze zapamiętaliśmy to boisko z poprzedniego sezonu, kiedy to na tym trudnym terenie zremisowaliśmy praktycznie wygrany mecz po stracie gola w ostatnich sekundach spotkania. Tym razem przyłożyliśmy się żeby nie stracić cennych punktów. Kiedy wyszliśmy na środek boiska by rozpocząć mecz i przywitać trójkę sędziowską i przeciwników do naszego okrzyku dołączyli się albigowscy kibice, a dla ładniejszej oprawy wyrzucili do góry konfetti. Bardzo szybko, bo już w 3 minucie wyszliśmy na prowadzenie po wrzuceniu piłki w pole karne przez Michała Ulmana i zaskakującym strzale z ostrego kąta Dawida Bartmana. Po tak szybko strzelonej bramce można było spodziewać się wysokiego wyniku, ale po tym golu chyba w drużynie nastąpiło rozluźnienie i nie wykorzystywaliśmy sytuacji do podwyższenia rezultatu. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyrównali po ładnym strzale nie upilnowanego przez nas pomocnika. Kiedy wydawało się, że zejdziemy na przerwę z remisem 1:1 w odpowiedzi na wyrównującą bramkę Chmielnika podwyższyliśmy na 1:2 w 45 minucie. Dogranie Marka Pysza na prawą stronę do Arkadiusza Kuźniara, dogranie do Dawida Bartmana wzdłuż bramki i trafienie. Druga część spotkania dalej przebiegała pod nasze dyktando. Gospodarze właściwie nie stworzyli sytuacji, która mogłaby zagrozić naszej bramce. Ogromną w tym zasługę mają nasi obrońcy, którzy umiejętnie łapali na spalone mało spostrzegawczych napastników Galicji. Trzecią bramkę dla Arki zdobył Arkadiusz Kuźniar po dośrodkowaniu po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Macha i sprytnym, lobującym strzale naszego napastnika. W końcówce ozdobą meczu mogła być bramka Dawida Ulmana z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Bardzo dobre spotkanie rozegrał na lewej obronie Piotr Kuźniar nie pozwalając napastnikowi nawet obrócić się z piłką, a często nawet do niej dojść. Na takie  gromkie brawa jakie dostali zawodnicy po meczu zasłużyli też kibice, którzy nieustannie dopingowali zespół, co ważne w sposób bardzo kulturalny. I tak zakończyliśmy rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli z 5-punktową przewagą nad Czarnymi Kraczkowa.

Dodał: AdminDodano: 27.10.2008

Arka Albigowa - Głuchowianka Głuchów 2:0

Skład: Adam Wajda - Piotr Kuźniar, Wiesław Cisek, Łukasz Hejna (Tomasz Kuźniar) - Jakub Mach (Piotr Lew), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda (Paweł Czupryniak) - Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Bartman.

Przedostatni mecz w rundzie jesiennej, jak można było przewidzieć po historii spotkań z Głuchowianką Głuchów, nie był łatwy. Pierwsza połowa była szczególnie ciężka, bo goście nie pozwolili nam stworzyć praktycznie żadnej sytuacji bramkowej, a sami mieli doskonałą sytuację do strzelenia gola, ale na drodze stanął im nasz bramkarz Adam Wajda, który nie dał zawodnikowi Głuchowa się pokonać w sytuacji sam na sam. Dodatkowym utrudnieniem było to, że graliśmy pod wiatr, ale w drugich 45 minutach to nam sprzyjało. Można było uderzać z dystansu. Takie próby podjęli Marek Pysz i Arkadiusz Kuźniar niestety bramkarzowi udawało się wybić piłkę za linię końcową. Po zmianie połów początkowo toczyliśmy grę na połowie przeciwników zaczynając stwarzać za każdym razem groźniejsze akcje. W końcu po rzucie rożnym z prawej stronie wykonywanego przez Darka Bojdę piłkę do bramki głową skierował Michał Ulman wbiegając na „krótki” słupek. W odpowiedzi Głuchowianka wywalczyła rzut karny po ręce w polu karnym Łukasza Hejny, ale i tym razem Adam Wajda nie dał sobie odebrać czystego konta w tym meczu broniąc „jedenastkę”. Podwyższenie wyniku dał ładny kontratak, podanie Michała Ulmana do Dawida Sowy, który pewnie pokonał bramkarza rywala. Po kilkumeczowej przerwie znowu zaczęli nas wspierać krzykiem i śpiewem kibice, za co dziękujemy.

Dodał: AdminDodano: 19.10.2008

Arka Albigowa - LKS Tarnawka 6:0

Skład: Adam Wajda (Andrzej Pusz) - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Piotr Kuźniar - Jakub Mach, Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda (Piotr Lew) - Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar (Tomasz Kuźniar), Dawid Bartman.

W XI kolejce przyszło nam zmierzyć się na własnym boisku z Tarnawką, drużyną przed tym meczem na 9 miejscu w tabeli. Od pierwszych minut widać było naszą przewagę nad przyjezdnymi. Bramkę otwierającą wynik spotkania strzelił już w szóstej minucie Arkadiusz Kuźniar, który po strzale Michała Ulmana i „wypluciu” piłki przez bramkarza znalazł się tam gdzie być powinien i pewnie trafił do siatki. Gol na 2:0 padł po rozciągnięciu gry na prawą stronę, gdzie był niepilnowany Dariusz Bojda, dograł mocno po ziemi do Dawida Sowy, który pokonał golkipera gości. To co należało poprawić po pierwszej połowie to celność ośrodkowań (prawie wszystkie trafiały prosto do rąk bramkarza Tarnawki) i szybsza gra krótką piłką zamiast długich niecelnych przerzutów. Te błędy poprawiliśmy w drugiej części spotkania. W 55 minucie po dobrym dograniu Dariusza Bojdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Ulman, który pewnie to wykorzystał. Podwyższenie wyniku dała akcja Arka Kuźniara i Dawida Sowy, który po raz drugi trafił do siatki rywala. W 64 minucie po rzucie rożnym z prawej strony wykonywanym przez Marka Pysza piłka minęła bramkarza, a do pustej bramki trafił kolanem Wiesław Cisek. Ostateczny wynik spotkania, czyli 6:0 dla Arki ustalił Dawid Sowa po doskonałym podaniu od Michała Ulmana.

Dodał: AdminDodano: 13.10.2008

Markovia Markowa - Arka Albigowa 1:5

Skład: Adam Wajda - Piotr Lew (Łukasz Hejna), Wiesław Cisek, Wojciech Kluz - Jakub Mach, Marek Pysz, Kamil Bartman, Dariusz Bojda - Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Bartman.

Boisko było bardzo miękkie i miejscami stała woda, co dawało kibicom dużo radości, kiedy zawodnicy w nią wpadali. Pierwsza bramka padła dosyć szybko, bo już w 12 minucie, kiedy to po dobrej wrzutce Dawida Bartmana i błędzie bramkarza trafił do pustej siatki. Drugi gol to także jego dzieło, tym razem asystował Dawid Sowa. Dwie minuty później strzelec poprzednich dwóch bramek asystował przy golu Dawida Bartmana. Strzelanie bramek w pierwszej połowie skończyło się w 34 minucie, znów po bramce Arka Kuźniara: Wiesław Cisek wznowił grę ze swojej połowy, piłka minęła dwóch obrońców Markovii i Arek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, co bezlitośnie wykorzystał. Po żółtej kartce dostali Dawid Sowa – za niepotrzebne dyskusje i zachowanie wobec zawodnika rywala i Dawid Bartman – za faul w walce o piłę w polu karnym wywala. Druga połowa z zapasem czterech bramek była przez nas kontrolowana. Podwyższenie wyniku na 0:5 nastąpiło w 60 minucie. Kontratak, Dawid Sowa dochodzi do sytuacji sam na sam z bramkarzem, próbuje go kiwnąć ten jednak sięga piłki, ale nasz napastnik utrzymał się w posiadaniu futbolówki, zagrał do Dawida Bartmana, ten wyłożył do Arka Kuźniara, który lobującym strzałem po raz czwarty w tym spotkaniu pokonał golkipera Markowej. Gospodarze honorową bramkę zdobyli po idealnym strzale z rzutu wolnego z prawej strony. Wywieźliśmy z Markowej bardzo cenne 3 punkty. Miano gracza meczu należy się niewątpliwie Arkowi Kuźniarowi – zdobywcy czterech bramek.

Dodał: AdminDodano: 05.10.2008

Polonia Hyżne - Arka Albigowa 1:1

Przyszedł czas na rozegranie zaległego spotkania z VII kolejki (dla przypomnienia – mecz został przełożony ze względu na zły stan boiska spowodowany opadami deszczu). Na ławce rezerwowych był tylko jeden zawodnik zawsze obecny Andrzej Pusz. Już od pierwszych minut spotkania można było zaobserwować bardzo wyrównaną grę obu zespołów. Około 20 minuty w groźnej sytuacji pod bramką Adama Wajdy sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Arbiter widział akcję tyłu i podjął błędną decyzję, gdyż Wiesław Cisek nie kopną w nogi napastnika tylko w piłę. Jednak sprawiedliwości stała się zadość i Polonia nie wykorzystała jedenastki. Co jakiś czas każda z drużyn na przemian stwarzała groźniejsze lub mniej groźne sytuacje w okolicach pola karnego. Nie zaprocentowało to bramką i na przerwę schodziliśmy z remisem 0:0. Druga połowa jakby z lekką przewagą Arki, co było widać m.in. w liczbie strzałów na bramkę rywala. 58 minuta należała do nas. Akcja z prawej strony, podanie Dawida Ulmana do Dawida Sowy, który uwolniwszy się spod opieki obrońcy pokonał golkipera gospodarzy. Zaczęliśmy zwalniać tempo gry i opóźniać wznowienia stałych fragmentów. To jednak się nam się opłaciło, bo kilkanaście minut później Hyżne zdobyło wyrównującą bramkę. Dobre sytuacje mieli Jakub Mach i Marek Pysz ze sprytnie rozegranego rzutu wolnego, niestety piłka minimalnie minęła słupek. Ostatnie minuty to wyraźniejsze próby przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść – bezskutecznie. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Dodał: AdminDodano: 02.10.2008

100 GOL LIGOWY

W niedzielę w meczu z Orłem Harta padł setny gol ligowy w historii Arki Albigowa. Szczęśliwym zdobywcą jest Dawid Sowa. Zobacz film:

Dodał: AdminDodano: 30.09.2008

Arka Albigowa - Orzeł Harta 10:0

Skład: Adam Wajda (Andrzej Pusz) - Piotr Lew, Wiesław Cisek, Wojciech Kluz -

Jakub Mach, Michał Ulman, Marek Pysz, Dawid Ulman (Łukasz Hejna), Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar (Paweł Czupryniak), Dawid Bartman.

Już w 4 minucie padła pierwsza bramka. Strzelał Dawid Bartman po podaniu Michała Ulmana. Na 2-0 podwyższył Arek Kuźniar ładnym strzałem z ok. 20 metrów. Chwilę po tym trzeciego gola zdobył Dawid Sowa, a asystował Dawid Bartman. Trzy minuty później po dobrym rozciągnięciu na lewą stronę Jakub Mach na szybkości wjechał w pole karne i pewnym strzałem zdobył bramkę. W 40 minucie Dawid Sowa był faulowany w polu karnym i sam skutecznie wykonał rzut karny. Na minutę przed końcem pierwszej połowy szóstego gola zdobył znów Dawid Sowa, tym razem po złym wybiciu piłki przez rywali, wykorzystał bezlitośnie tą sytuację. Strzelanie w drugiej połowie zaczął Dawid Sowa zdobywając swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu i równocześnie setną w historii spotkań ligowych seniorów Arki. Stało się tak po dograniu z prawej strony przez Łukasza Hejnę, podbiciu piłki do góry i strzale z woleja. Pięć minut później piłkę do rzutu wolnego ustawił Jakub Mach z prawej strony w odległości ok. 20 metrów od bramki, gwizdek, strzał, i piłka szczęśliwie wpadła do siatki między nogami bramkarza gości. W 68 minucie wspaniałym strzałem ze swojej słabszej nogi popisał się Łukasz Hejna. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Dawid Bartman, a asystę przy tym zaliczył Dawid Sowa. Spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem jak w poprzednim meczu, czyli 10:0. Godnym pochwalenia było to, że goście mimo takiego wyniku nie kłócili się między sobą jak inne drużyny, ale cały czas próbowali zdobyć chociaż honorowego gola.

Dodał: AdminDodano: 29.09.2008

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »