+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Orzeł Wysoka - Arka Albigowa 0:2

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Piotr Kuźniar – Piotr Lew (Tomasz Kuźniar), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda – Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar (Dawid Ulman), Dawid Bartman.

Skład Arki był podobny jak w ostatnich meczach. Z racji tego, że od kilku dni utrzymywała się słoneczna pogoda to murawa była mocno wysuszona i twarda. Początek meczu był wyrównany – dużo gry w środku pola i niewiele sytuacji podbramkowych. Z każdą kolejną akcją stwarzaliśmy co raz to groźniejsze ataki. W końcu po wyrzucie z autu z lewej strony, rozegraniu piłki i dośrodkowaniu Arka Kuźniara bramkę na 0:1 strzelił głową Dawid Sowa. Do końca połowy mogliśmy kilkukrotnie podwyższyć wynik np. po minimalnie nietrafionym strzale Dawida Bartmana, obronionym uderzeniu Marka Pysza, akcji Dawida Sowy i Arka Kuźniara, gdzie sędzia odgwizdał spalonego. Od początku drugiej części spotkania dążyliśmy do strzelenia jak najszybciej drugiego gola. To udało nam się dopiero na ok. 10 minut przed końcem: piłkę bramkarzowi wyłuskał Dariusz Bojda, jednak był faulowany w polu karnym, sędzia kazał grać dalej, do piłki doszedł Dawid Bartman, zagrał do Marka Pysza, ten na środek do Michała Ulmana, który potężnym strzałem z ok. 20 metrów pokonał golkipera gospodarzy. Orzeł w drugich 45 minutach nie stanowił już właściwie żadnego zagrożenia dla naszego bramkarza. W całym meczu mieliśmy blisko 10 rzutów rożnych, z których ze dwa mogły przynieść nam korzyść w postaci bramki, ale zabrakło trochę szczęścia. Ważnym faktem jest to, że zagraliśmy kolejny mecz na „zero z tyłu”.

Wyniki reszty spotkań VI kolejki:

Grom Handzlówka - Orzeł Harta 6:1
SZiK Wola Rafałowska - Iskra" Jawornik Polski 1:3
Czarni Kraczkowa - LKS Tarnawka 9:1
Markovia Markowa - LKS Cierpisz: 1:0
Polonia Hyżne - ŁKS II Łańcut 3:0
Głuchowianka Głuchów - Galicja Chmielnik 1:3.

Dodał: AdminDodano: 07.09.2008

Arka Albigowa - SZiK Wola Rafałowska 3:0

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Piotr Kuźniar – Jakub Mach, Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda – Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa.

W piątej kolejce przyszło nam zmierzyć się z Wolą Rafałowską. Do meczu podeszliśmy skoncentrowani bardziej niż zawsze, bo nie wiedzieliśmy jak zagra SZiK po tym jak tydzień wcześniej ograł Grom w Handzlówce 1:3. Szczególna uwaga została zwrócona na szybkiego napastnika gości, po tym jak w poprzednim sezonie wsadził nam dwie bramki. Po okresie przewagi i kilku sytuacjach podbramkowych w 13 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Wrzutka Piotra Kuźniara z prawej strony, błąd bramkarza – wypuszczenie piłki z rąk i wykorzystanie sytuacji przez Dawida Sowę. Po kilku minutach mogliśmy podwyższyć prowadzenie po włączeniu się do akcji lewego obrońcy Wojciecha Kluza i dośrodkowaniu w pole karne, jednak piłka po strzale z głowy naszego napastnika trafiła w słupek. Za to 35 minuta przyniosła bramkę Arce po dobrze wyprowadzonym kontrataku, dograniu Dawida Sowy do Arka Kuźniara, który zwiódł obrońcę i umieścił piłkę w siatce. Zadaniem na drugą połowę było niedopuszczenie do straty bramki i próba podwyższenia wyniku. Te oto założenia zostały zrealizowane. W 65 minucie na 3:0 po dośrodkowaniu Michała Ulmana w pole karne z lewej strony piłkę do siatki głową, na pełnym biegu skierował znów Dawid Sowa. Drugi cel, czyli zachowanie czystego konta Adama Wajdy także został osiągnięty między innym dzięki dobremu pilnowaniu najbardziej bramkostrzelnego zawodnika SZiK-u. I tak po piątej kolejce nadal jeszcze nie wskakujemy na szczyt tabeli, wyżej nas jest nadal Markovia z taką samą liczbą punktów i lepszym bilansem bramek. Trzecie miejsce straciła Kraczkowa, na rzecz ŁKS II Łańcut, po remisie z Hartą.

Dodał: AdminDodano: 31.08.2008

ŁKS II Łańcut - Arka Albigowa 2:4

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz (57 Łukasz Hejna), Wiesław Cisek, Kamil Bartman – Piotr Lew (52 Jakub Mach), Marek Pysz, Piotr Kuźniar (70 Paweł Rejman), Dariusz Bojda – Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar (75 Paweł Czupryniak), Dawid Bartman.

To spotkanie niewątpliwie było najciekawszym w czwartej kolejce, bo naprzeciwko siebie stanęli dotychczasowi liderzy i wiceliderzy w naszej grupie. Początkowe minuty charakteryzowały się dużą ilości rzutów rożnych (nawiasem mówiąc dobrze wykonywanych przez naszych zawodników), każdy kolejny był co raz groźniejszy. W końcu w 15 minucie po piątym z nich w wielkim zamieszaniu czterokrotnie próbowaliśmy wbić piłkę do siatki rywala, ale zawsze odbijała się od obrońców, aż trafiła pod nogi Piotr Kuźniara, który kozłującym strzałem dał prowadzenie Arce. W odpowiedzi, także po stałym elemencie gry, w zamieszaniu gospodarze stworzyli groźną sytuację, jednak piłka szczęśliwie trafiła w słupek. Do przerwy 0:1 dla Albigowej. Druga połowa przyniosła znacznie więcej bramek niż pierwsza. Już w 50 minucie błąd obrońcy Łańcuta wykorzystał bezlitośnie Dawid Sowa podwyższając na 0:2. Trzecia bramka to kontratak wyprowadzony przez Marka Pysza, podanie do Dawida Bartmana, i 0:3. Kolejny gol padł po podaniu Arkadiusza Kuźniara do Marka Pysza, minięcie bramkarza w sytuacji sam na sam i strzał niemal do pustej bramki. W kolejnych minutach ŁKS wziął się do pracy i w krótkim odstępie czasu zdobył dwie bramki. Najpierw po „jedenastce”, a później po precyzyjnym strzale pomocnika gospodarzy z 17 metrów. Dobrą interwencją popisał się Łukasz Hejna wybijając piłkę ślizgiem spod nóg napastnika w niebezpiecznej sytuacji. Ogólnie obrona spisywała się bardzo dobrze na czele z bramkarzem Adamem Wajdą.

Dodał: AdminDodano: 24.08.2008

Arka Albigowa - Grom Handzlówka 3:1

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Kamil Bartman, Wojciech Kluz – Paweł Rejman, Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda – Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar (70 Jakub Baran), Dawid Sowa (80 Paweł Czupryniak).

Na ten mecz nie trzeba było żadnego z naszym zawodników mobilizować. Wszyscy mieli w pamięci przegraną 4:0 z poprzedniego sezonu i każdy chciał zmazać to złe wspomnienie ze swojej pamięci i z pamięci kibiców. Już od pierwszych minut nasi rywale próbowali pomagać arbitrowi sędziować, co bardzo mu się nie podobało. Szybko z boiska „wyleciał” młody napastnik gości za niemiłe uwagi w kierunku sędziego. Co jakiś czas kolejni gracze otrzymywali żółte kartoniki – głównie za kwestionowanie decyzji arbitra. Grając z przewagą jednego zawodnika kontrolowaliśmy przebieg gry. Okazję do radości na trybunach dał kibicom już w 4 minucie Arkadiusz Kuźniar zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu z prawej strony Dawida Bartmana. Kilka chwil później podobnie strzelił Dawid Sowa, tylko tym razem po dośrodkowaniu Marka Pysza. Akcja na 3:0 (75 minuta) to podanie Michała Ulmana (obok wysoko ustawionego bramkarza rywali) do Dawida Soway, który nie mocnym, ale celnym strzałem trafił do pustej bramki z ok. 16 metrów. Przy tej sytuacji trzeba pochwalić inteligentne zachowanie Dawida Bartmana, który mógł wbić toczącą się piłę do bramki, jednak nie zrobił tego, bo wiedział, że w tedy sędziowie odgwizdaliby spalonego. W końcówce meczu Handzlówka przejęła inicjatywę na boisku kilkukrotnie zagrażając naszej bramce. To przyniosło im efekt, bo po ładnym strzale Gujdy piłka wpadła do siatki.

Dodał: AdminDodano: 18.08.2008

Fart Cierpisz - Arka Albigowa 0:5

Skład: Adam Wajda – Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Kamil Bartman – Jakub Baran, Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda (46 Paweł Rejman)– Dawid Sowa, Arkadiusz Kuźniar (80 Andrzej Pusz).

Fart Cierpisz swoje mecze jako gospodarze rozgrywa w tym sezonie w Krzemienicy. Tak więc pojechaliśmy tam dwoma busami – jeden dla zawodników i drugi dla kibiców. Od początku ciężko nam było przejąć inicjatywę i przedostać się w pole karne gospodarzy. Dopiero ok. 20 minuty do bardzo dobrej sytuacji doszedł Dawid Bartman, ale wspaniałą interwencją popisał się bramkarz rywali. Wynik meczu otworzył Dawid Sowa trafiając do siatki po idealnym przerzucie piłki przez Arka Kuźniara. Tym rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W przerwie trener miał do swoich zawodników sporo uwag, bo gra Arki w pierwszych 45 minutach nie była zadowalająca. Na drugą część spotkania na prawą pomoc wszedł Paweł Rejman za Dariusza Bojdę. Już w 54 minucie wynik podwyższył Dawid Bartman, a asystę zaliczył znów Arkadiusz Kuźniar, który 6 minut później został sfaulowany w polu karnym. Arbiter główny tego spotkania wskazał na „wapno”, a do jej wykonania trener wyznaczył Marka Pysza, ten zamienił jedenastkę na bramkę. Kwadrans później po wrzutce Dawida Bartmana z lewej strony do piłki, doszedł debiutujący w meczach ligowych seniorów, Jakub Baran trafiając do siatki. Wynik spotkania ustalił Dawid Bartman strzelając swojego drugiego i piątego dla Arki gola.

Dodał: AdminDodano: 15.08.2008

Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 2:2

Skład: Adam Wajda – Piotr Lew, Wiesław Cisek, Piotr Kuźniar (Dariusz Bojda), Wojciech Kluz – Michał Ulman, Marek Pysz, Kamil Bartman (Paweł Rejman) – Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa.

Ruszyła liga! Na dzisiejsze spotkanie wyszliśmy trochę innym składem niż zawsze, co było spowodowane głównie brakiem lewego pomocnika. Z tyłu, w obronie, zagraliśmy czterema zawodnikami, ze środka pomocy na lewe skrzydło został przesunięty Michał Ulman.. Czarni początkowo przejęli inicjatywę grając częściej na naszej połowie, aż po kontrataku i strzale napastnika z ok. 20 metrów piłka wylądowała w naszej siatce. Po stracie gola chcąc szybko wyrównać zaczęliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce i stwarzać, co raz to groźniejsze sytuacje bramkowe. Wróciliśmy do starego ustawienia z dwoma środkowymi pomocnikami. W 45 minucie bardzo dobrze dośrodkował Piotr Lew, a strzałem z głowy wyrównał Dawid Sowa. Drugie 45 minut było trochę lepsze w wykonaniu Kraczkowej. W końcu w 65 minucie podwyższyli wynik na 1:2. Do końca meczu próbowali utrzymać ten wynik za każdym razem opóźniając wznowienie gry. Jednak taka strategia nie przyniosła im korzyści, bo na kilka minut przed końcem piłkę przechwycił Dariusz Bojda rozpoczynając kontratak, podał do Marka Pysza, ten do Arka Kuźniara, który wrzucił w pole karne, a tam znalazł się Michał Ulman skutecznie zamykający akcje Arki. Jeszcze w końcówce obie drużyny chciały wyjść na prowadzenie. Bliżej tego byli goście strzelając z rzutu wolnego z 17 metrów, ale piłka minęła bramkę.

Dodał: AdminDodano: 11.08.2008

Arka Albigowa - Orzeł Wysoka 8-3 (towarzyski)

Skład: Adam Wajda – Mikołaj Pysz, Wiesław Cisek (Kamil Mach), Andrzej Pusz – Piotr Lew, Marek Pusz, Piotr Kuźniar, Kamil Bartman – Patryk Bytnar, Dawid Bartman, Jakub Mach.

Z powodu braku zawodników na bramce miał stanąć niedysponowany (odcisk na stopie) Dawid Sowa. Na jednej nodze miał mieć buta, a na drugiej skarpetę. Trener poustawiał zawodników na pozycjach po czym zorientował się, że jednak jest nas dwunastu, tak więc w tym meczu Dawid Sowa mógł sobie odpocząć, a bramki bronił w pierwszej połowie Adam Wajda. Pierwsza części gry zakończyła się wynikiem 6:0 dla Arki, zdobyliśmy pięć bramek, a jedną strzelili sobie goście. Do przerwy strzelili: Jakub Mach, Dawid Bartman x3, Patryk Bytnar. W drugiej połowie pozycjami zamienili się Andrzej Pusz i Adam Wajda. Po dziesięciu minutach gry za Wiesława Ciska wszedł Kamil Mach. Na pozycję ostatniego stopera przesunął się Mikołaj Pysz. Dwie bramki w Drugiej połowie strzelił Kamil Mach po podaniach Piotra Kuźniara. Wysoka strzelił nam 3 bramki w tym jedną z rzutu karnego.

Dodał: AdminDodano: 08.08.2008

Memoriał im. Tadeusza Tkacza w Żołyni

Zawodnicy: Adam Wajda, Piotr Lew, Wiesław Cisek, Łukasz Hejna, Patryk Bytnar, Michał Ulman, Marek Pysz, Damian Kluz, Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa, Piotr Kuźniar, Wojciech Kluz, Kamil Bartman

3 sierpnia 2008 pojechaliśmy na memoriał piłkarski im. Tadeusza Tkacza do Żołyni. Pierwszy mecz półfinałowy Błękit Żołynia – Start Brzóza Stadnicka rozpoczął się po godz. 14. Arka w półfinale trafiła na Brzeg Białobrzegi. Po wyrównanym meczu pełnym emocji zremisowaliśmy z Brzegiem 1:1. Bramkę dla Arki zdobył Dawid Bartman po błędzie obrońcy rywala. Białobrzegi nie wykorzystały jedenastki (obrona naszego bramkarza Adama Wajdy) po zagraniu ręką w polu karnym Piotra Lew. O tym kto wejdzie do finału zadecydowały rzuty karne. Wybrano po pięciu zawodników z obu drużyn. Pierwsi strzelali nasi przeciwnicy i … drugi karny obroniony przez naszego bramkarza. Arkowcy, w kolejności Arkadiusz Kuźniar, Michał Ulman, Marek Pysz, Dawid Bartman, Dawid Sowa, strzelali bezbłędnie. I tak po rzutach karnych (5:4 dla Arki) weszliśmy do finału, tam już czekała na nas Brzóza Stadnicka, która w pierwszym półfinale pokonała Błękit. Najpierw rozegrany został mecz o trzecie miejsce Błękit Żołynia – Brzeg Białobrzegi. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 4:1 dla gospodarzy imprezy. Na boisku było widać zmęczenie obu zespołów, ale nikt o tym nie myślał, bo każdy chciał wygrać. W grze było widać lekką przewagę Startu. Jednak spotkanie zakończyło się 0:0. O tym kto zgarnie większy puchar zadecydowały znowu rzuty karne. Wyznaczona została ta sama piątka. I znowu wszystkie strzelone, choć tym razem już nie tak pewnie. Jednak Brzóza Stadnicka też wykorzystała wszystkie. Dobrano jeszcze po jednym zawodniku. Pierwszy z nich Piotr Kuźniar nie pokonał bramkarza Startu, który później sam kiepskim, ale skutecznym uderzeniem rozstrzygną rywalizację. Po oficjalnym zakończeniu zmagań i wręczeniu pucharów wróciliśmy do Albigowej z pucharem za drugiem miejsce.

Dodał: AdminDodano: 04.08.2008

Arka Albigowa - Orzeł Harta 5-2 (towarzyski)

Skład: Adam Wajda – Piotr Lew, Wiesław Cisek, Andrzej Pusz – Jakub Mach, Marek Pusz, Damian Kluz, Piotr Kuźniar – Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Sowa.

Pierwszy mecz w barwach Arki rozegrał nowy bramkarz w naszym zespole Adam Wajda. Po długiej przerwie spowodowanej urazem do gry powrócił Dawid Ulman. Orzeł Harta jest wiekowo młodym zespołem, dlatego trener kładł nacisk na to żebyśmy pokazali wyższość w kulturze gry piłką. Tak też było na boisku. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i częściej stwarzaliśmy bramkowe sytuacje. Efektem takiej gry w pierwszej połowie były dwie bramki dla Arki. Pierwsza to rzut rożny wykonywany z lewej strony przez Jakuba Macha i celna główka Dawida Sowy. Drugie trafienie padło po wyrzucie z autu Arkadiusza Kuźniara i uderzeniu Dawida Bartmana. Drugą połowę zaczęliśmy od drugiego gola Dawida Sowy. Czwarta bramka dla Arki to trzecia dla Dawida sowy bramka z głowy. Ostatniego, piątego gola zdobyło Dawid Ulman wtrącając piłkę głową do bramki po dograniu Dawida Sowy. W części spotkania Orzeł Harta strzelił nam dwie bramki. Najpierw po braku asekuracji obrońców, obrońców później po akcji napastnika Harty.

Dodał: AdminDodano: 01.08.2008

Arka - Czarni Kraczkowa 1-5 (towarzyski)

Skład: Andrzej Pusz – Piotr Lew, Piotr Kuźniar, Mikołaj Pysz, Kamil Bartman – Roman Wawrzaszek, Marek Pusz, Damian Kluz, Dariusz Bojda – Dawid Bartman, Dawid Sowa.

Początkowe pół godziny gry to wyrównana walka obu drużyn. Chwilami było więcej kopania się po nogach i faulowania niż prawdziwej gry. Goście jeszcze przed przerwą strzelili nam trzy bramki. W drużynie Arki było więcej wzajemnych pretensji niż zaangażowania w grę. W szatni trener Andrzej Rupar i Andrzej Pusz zwrócili na to uwagę, co poskutkowało w drugiej połowie. Czarni strzelili nam jeszcze dwie bramki, a nas stać było jedynie na honorowego gola po podaniu Marka Pysza i sytuacji sam na sam Dawida Sowy z bramkarzem rywala. Warunki do gry było dosyć ciężkie – miękka murawa, słońce i temperatura.

Dodał: AdminDodano: 27.07.2008

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »