+Arka Albigowa - Czarni Kraczkowa 3-0 08.05.2016
+Pogórze Bachórz - Arka Albigowa 1-1 24.04.2016
+Arka - Start Brzóza Stadnicka 1-1 01.05.2013
+LKS Wola Dalsza - Arka 3-1 28.04.2013

Arka Albigowa - Orzeł Harta 9-6 (towarzyski)

Skład: Andrzej Pusz - Piotr Lew, Dawid Sowa, Maksymilian Cieszyński, Wojciech Kluz - Jakub Mach, Dariusz Bojda, Marek Pysz, Dawid Ulman - Arkadiusz Kuźniar, Dawid Bartman

Drużyna Harty okazała się młodym zespołem. Właściwie grają tam sami juniorzy. W naszym zespole zabrakło kilku podstawowych zawodników. Tym razem jako stoperzy zagrali Dawid Sowa i Maksymilian Cieszyński. Pierwszą bramkę niespodziewanie zdobyli goście, mimo naszej przewagi na boisku od początku spotkania. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Dawida Ulmana biodrem, piłkę do siatki skierował Dawid Bartman. W pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie strzelał: raz po dośrodkowaniu z lewej Jakuba Macha i drugi po strzale Arkadiusz Kuźniara z głowy w poprzeczkę. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobył Piotr Lew po nieudanym/udanym dośrodkowaniu. W całym meczu Orzeł Harta strzelił nam 6 goli(głównie po naszych błędach). Arka w drugich 45 minutach trafiała do siatki rywali jeszcze pięciokrotnie: 3x Damian Kluz, Dawid Sowa oraz Arkadiusz Kuźniar. Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 9-6 dla Arki.

Dodał: AdminDodano: 23.05.2008

Arka Albigowa - Pogórze Bachórz 1:2

Arka: Dawid Sowa - Wojciech Kluz, Dawid Bartman, Łukasz Hejna, Maksymilian Cieszyński - Jakub Mach (Tomasz Kuźniar), Michał Ulman (Piotr Lew), Marek Pysz, Dariusz Bojda - Dawid Ulman (Marcin Trojnar), Arkadiusz Kuźniar.

Niestety w podstawowej jedenastce zabrakło kontuzjowanego Wiesława Ciska. Na jego miejscu od pierwszych minut wystąpili Dawid Bartman i Łukasz Hejna. To zmieniło ustawienie naszego zespołu z 3-4-3 na 4-4-2. Od początku oba zespoły starały się grać dużo piłką, podaniami. Goście po prostopadłym podaniu do napastnika zdobili pierwszą bramkę. Wyrównaliśmy po dobrej akcji Michała Ulmana, asystującego Marka Pysza i strzelającego Arkadiusza Kuźniara. Pierwsza część spotkania była wyrównana z momentami naszej przewagi. Drugie 45 minut to nieustanne dążenie obydwu jedenastek do podwyższenia wyniku na swoją korzyść. Niestety udało się to Bachórzowi na 10 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Brawa należą się dla Maksymiliana Cieszyńskiego, który przy akcji rywal wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki niemalże z linii. Jedynym pocieszeniem było to, że rywale przyznali nam, że „gramy ładnie piłką”. Kibice mimo niekorzystnego wyniku wiernie dopingowali swoją drużynę. Po tym meczu nasze szanse na awans drastycznie zmalały, lecz wszystko zdarzyć się może.

Szarotka Rogóżno - Arka Albigowa 1:2

Arka: Dawid Sowa - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Maksymilian Cieszyński - Jakub Mach (Piotr Kuźniar), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda - Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar (Marcin Trojnar), Dawid Ulman (Łukasz Hejna).

Już od pierwszych minut można było zaobserwować specyficzną grę obrony Rogóżna – niemal przy każdej akcji cała obrona wychodziła do przodu łapiąc nas kilkukrotnie na spalonym. Przez to mniej skupiali się czasem na kryciu naszych zawodników. W 28 minucie nie udała im się próba złapania na offside i do piłki doszedł Jakub Mach, w sytuacji sam na sam z bramkarzem dograł piłkę do Dawida Bartmana, który trafił do pustej bramki. W tej akcji kontuzji doznał asystujący Jakub Mach, podbiegło do niego dwóch naszych zawodników, tak więc nie przeszli oni na swoją połowę, sędzia nie widział tego i dał znak do rozpoczęcia gry ze środka. Wiesław Cisek zwrócił uwagę arbitrowi, że kazał wznowić grę mimo tego, że zawodnik Arki leżał kontuzjowany na murawie. Sędzia nie przyznał się do błędu i pokazał żółty kartonik trenerowi. Zaraz po tym drugą żółtą kartkę pokazał Jakubowi Machowi, za fał na rywalu. Przez moment zrobiła się lekka nerwówka. Gospodarze dobrze to wykorzystali strzelając wyrównującą bramkę. W przerwie zaczął padać deszcz, więc niektórzy zmienili lanki na wkręty dla lepszej przyczepności. W drugiej części spotkania grało się troszkę inaczej, bo piłka nie stawała w trawie, tylko dostawała poślizgu. Staraliśmy się to wykorzystać oddając dużo strzałów z za pola karnego. Jednym z takich uderzeń był strzał Wiesława Ciska minimalnie nietrafiony. W 70 minucie po podaniu Dariusza Bojdy do środka boiska padł kolejny strzał zza pola karnego, tylko, że tym razem skuteczny w wykonaniu Marka Pysza. Wynik 1:2 utrzymaliśmy do końca spotkania tym samym wywożąc z Rogóżna 3 cenne punkty. Po końcowym gwizdku arbitra głównego podziękowaliśmy brawami naszym wspaniałym kibicom, którzy nawet mimo chwilowych opadów nieustannie nas dopingowali.

Arka Albigowa - Głuchowianka Głuchów 1:0

Arka: Dawid Sowa - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Maksymilian Cieszyński - Jakub Mach (Piotr Lew), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda (Tomasz Kuźniar) - Dawid Bartman, Piotr Kuźniar (Dawid Ulman), Arkadiusz Kuźniar.

Od pierwszych minut spotkania przeważaliśmy na boisku i zdecydowanie kontrolowaliśmy przebieg gry. Nie wykreowaliśmy jakichś klarownych sytuacji do zdobycia gola. W 38 minucie zaczęła szaleć, już dająca o sobie znać wcześniej, burza. Sędziowie zadecydowali o przerwaniu meczu i zejściu do szatni. Po kilkunastominutowej przerwie w grze trójka arbitrów zadecydowała, że mecz zostanie przełożony. Z porozumieniem trenerów ustalono datę na 8 maja (czwartek). W czwartek spotkanie było kontynuowane od 38 minuty. Wyszliśmy identycznym składem jak w niedzielę. Chcieliśmy jeszcze w pierwszej połowie, czyli w tych 7 minutach, wyjść na prowadzenie. Mimo usilnych starań nie udało się zrealizować tego założenia. Druga połowa także była ciężka, jeżeli chodzi o strzelanie bramek. Wyśmienitą sytuację miał Arkadiusz Kuźniar, który po podaniu od Marka Pysz znalazł się sam na sam z bramkarzem przyjezdnych, napastnik widział, że golkiper już się kładzie, więc zdecydował się na uderzenie piłki górą, ta niestety trafiła w poprzeczkę. Dwie dobre okazję były po rzutach rożnych i zamieszaniu w polu karnym gości. Po wyrzucie z autu przez Dawida Bartmana do piłki doszedł Marek Pysz, który minął dwóch obrońców i z odległości ok. 7 metrów pokonał bramkarza Głuchowa strzałem z lewej nogi. Trzeba zauważyć, że Głuchowianka jest trudnym przeciwnikiem pomimo niskiego miejsca w tabeli. To był drugi mecz z nimi, który „wymęczyliśmy” kończąc wynikiem 1:0 dla Arki, mimo widocznej przewagi w posiadaniu piłki.
Podsumowując cały mecz rozegrany w tych dwóch dniach trzeba przyznać, że nasza obrona była bezbłędna. Nie daliśmy nawet stworzyć przeciwnikowi sytuacji do zdobycia gola, prócz jednej, gdzie piłka prawie wtoczyłaby się do bramki, ale dobrze interweniował bramkarz Arki. Niestety martwić może nieskuteczność napastników, ale miejmy nadzieję, że się przełamią w następnym meczu.

Arka Albigowa - Pogórze Husów 1:4

Arka: Dawid Sowa - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Maksymilian Cieszyński - Jakub Mach, Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda - Dawid Bartman, Piotr Kuźniar, Arkadiusz Kuźniar.

To spotkanie skończyło naszą passę nieprzebranych meczy ligowych na swoim stadionie od początku ligi. Pierwsza połowa byłą dla nas bardzo dobra. Dobrze graliśmy piłką wykorzystując bocznych pomocników. Zdecydowanie było widać przewagę nad Husowem. Nasi rywale w pierwszych 45 minutach nie stworzyli większego zagrożenia Dawidowi Sowie. Za to napastnicy Arki nie wykorzystali trzech stuprocentowych sytuacji. Zwieńczeniem tej dobrej gry była bramka Marka Pysza zdobyta w 30 minucie strzałem z 17 metrów. Po zmianie połów zagraliśmy fatalnie. Husowianie szybko zdobyli wyrównującą bramkę. Za raz po tym padły dwie następne po kontratakach gości. A końcowy wynik meczu ustalił napastnik Pogórza zdobywając swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. W drugiej części spotkania to my nie potrafiliśmy stworzyć większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Wszystkie nasze strzały wędrowały poza bramkę albo prosto do rąk golkipera Husowa.

Markovia Markowa - Arka Albigowa 1:2

Arka: Dawid Sowa - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Maksymilian Cieszyński - Jakub Mach (Łukasz Hejna), Marek Pysz, Michał Ulman, Dariusz Bojda - Dawid Ulman (Tomasz Kuźniar), Arkadiusz Kuźniar, Piotr Kuźniar (Piotr Lew).

18 kolejka przyniosła Arce 3 punkty. Jak do tej pory w tej rundzie wszystkie trzy mecz wyjazdowe wygrywaliśmy wynikiem 1:2 (z Iskrą, SZiK’iem i Markovią). W odróżnieniu od ostatnich spotkań to rozegraliśmy w upalnej pogodzie. W tym meczu nie wystąpił Dawid Bartman z powodu żółtych kartek, ale przyjechał na mecz z drużyną i wspierał ją dopingiem. Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze z tym, że nie zdobyliśmy bramki, chociaż było kilka dobrych sytuacji. Uczyniła to Markowa pokonując Dawida Sowę po wstrzeleniu piłki z rzutu rożnego. Konstruowaliśmy składne akcje wykorzystując bocznych pomocników. Początkiem drugiej części spotkania po fantastycznej akcji Piotra Kuźniara i Dawida Ulmana ten drugi wyrównał pokonując pięknym strzałem bramkarza gospodarzy. Niedługo po tym zawodnicy Arki idąc za ciosem zdobyli drugiego gola, a konkretnie było to podanie Jakuba Macha w pole karne, gdzie znalazł się Arkadiusz Kuźniar, który pewnie trafił do siatki. Dalszy okres meczu przebiegał pod naszą kontrolą. Na minutę przed końcem zrobiło się nerwowo, bo goście wykonywali rzut rożny. Udało się wybić piłkę któremuś z naszych obrońców za pole karne, tam znalazł się Marek Pysz, który dalekim wykopem stworzył naszemu napastnikowi sytuację sam na sam z bramkarzem. Ten jednak dobrze interweniował. Po tej akcji zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego, kończący mecz. Miażdżącą przewagę mieliśmy na trybunach, gdzie nasi kibice nie żałowali gardeł, by wspierać dopingiem swoją drużynę. Myślę, że razem z zawodnikami Markowej stworzyliśmy dobre i trzymające do końca w napięciu widowisko.

Arka Albigowa - Grom Handzlówka 2:2

Arka: Dawid Sowa - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Maksymilian Cieszyński (Piotr Lew) - Jakub Mach (Tomasz Kuźniar), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda - Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Ulman (Piotr Kuźniar).

Z początku mecz był wyrównany. Goście szybko zdobyli pierwszą bramkę, ale Arka jeszcze szybciej wyrównała wynik po idealnej wrzutce Dawida Bartmana i wykończeniu akcji strzałem z prawej nogi w wykonaniu Arkadiusza Kuźniara. Jeszcze w pierwszej połowie po faulu Wojtka Kluza przed szesnastką Handzlowianie z rzutu wolnego podwyższyli wynik. Po zmianie połów praktycznie nie dopuszczaliśmy rywali do naszego pola karnego. Wyrównanie na 2:2 wywalczył Piotr Kuźniar wykorzystując błąd obrońcy Gromu i pokonując bramkarza pięknym strzałem z ostrego kąta. Dobrą sytuację miał też Wiesław Cisek, który trafił do siatki strzałem z głowy, ale niestety gol został nieuznany – faul na bramkarzu. Główny arbiter zepsuł trochę widowisko i wyrzucił zawodnika Gromu, gdyż błędnie, uznał że on wypowiedział w jego kierunku obraźliwe słowa. Zawodnicy z Handzlówki wdali się w dyskusję z sędzią, więc ten wyrzucił z boiska następnego gracza. Drużyna Gromu kończyła mecz w dziewięciu. Nie mniej jednak udało im się utrzymać remis do końca, dzięki sprytnemu przedłużaniu przerw w grze. Mając przewagę dwóch zawodników nie umieliśmy tego wykorzystać i mecz zakończył się dobrym dla Handzlówki remisem. W szatni trener powiedział, że gra mu się podobała, z wyjątkiem okresu gry gdzie graliśmy w przewadze i kiedy to nie umieliśmy zdobyć bramki.

SZiK Wola Rafałowska - Arka Albigowa 1:2

Arka: Dawid Sowa - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Maksymilian Cieszyński - Jakub Mach, Marek Pysz, Dariusz Bojda, Tomasz Kuźniar - Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Dawid Ulman.

13 kwietnia okazał się pechowy, ale tym razem nie dla nas tylko dla Woli Rafałowskiej. SZiK rozgrywa mecze jako gospodarz w Handzlówce. Jako, że ten stadion jest usytuowany na wolnej przestrzeni to naszej grze towarzyszył dość silny wiatr. Pierwszą połowę zagraliśmy z wiatrem co dawało możliwość strzałów z dalekiej odległości. Niestety nie wykorzystaliśmy tego – jedyną próbę podjął Jakub Mach i niewiele brakło by się udało. Kolejną dobrą sytuację stworzyliśmy przy rzucie rożnym, kiedy to Wiesław Cisek mocnym strzałem z głowy skierował piłkę 20 cm nad poprzeczką. Gospodarze także mieli kilka dogodnych sytuacji, ale albo to ich nie wykorzystywali, albo dobrymi interwencjami popisywał się Dawid Sowa. W 44 minucie po podaniu Arkadiusza Kuźniara Dawid Bartman znalazł się „sam na sam” z bramkarzem i skutecznie wykończył akcję dając prowadzenie Arce. Na drugą połowę za Tomasza Kuźniara na prawą pomoc wszedł Marcin Trojnar. W pierwszych minutach po przerwie gospodarze wyrównali po strzale z rogu szesnastki. Jednak na remisie nie poprzestaliśmy i w 64 minucie Dawid Bartman, odwdzięczając się za asystę przy pierwszej bramce, zagrał Arkowi Kuźniarowi, który pewnym strzałem dał prowadzenie Albigowej. Ten wynik utrzymaliśmy do końca, choć (jak do tej pory) król strzelców naszej ligi Krzysztof Ciura miał niemalże stuprocentową sytuację, ale świetną obroną popisał się nasz bramkarz. Bardzo dobry występ zaliczyli sędziowie według graczy i według kibiców.

Arka Albigowa - LKS Tarnawka 8:0

Arka: Dawid Sowa (Andrzej Pusz) - Wojciech Kluz, Wiesław Cisek, Maksymilian Cieszyński (Piotr Lew) - Jakub Mach (Paweł Czupryniak), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda - Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Marcin Trojnar (Dawid Ulman)

Bramki: Arkadiusz Kuźniar 4x, Dawid Bartman 2x, Michał Ulman, Samobój

Podstawowy skład był podobny do składu z wcześniejszego meczu – jedyną różnicą był występ Maksymiliana Cieszyńskiego zamiast Piotra Lew na obronie. Do meczu podeszliśmy skoncentrowani i bez lekceważenia przeciwnika, mimo tego, że aktualnie jest na ostatnim miejscu w tabeli. Pierwszą połowę zagraliśmy, jak to stwierdził trener, „nieekonomicznie”, za dużo było długich piłek, do których konieczny był sprint. Zamiast tego powinniśmy pograć więcej krótką piłką i częściej przenosić ciężar gry z jednej strony na drugą, tak by to przeciwnik biegał za piłką. Pierwsza bramka padła po doskonałym prostopadłym podaniu Michała Ulmana do Arkadiusza Kuźniara, który w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem pewnie umieścił piłkę w siatce, otwierając tym samym worek z bramkami. Dziesięć minut później strzelec pierwszej bramki asystował przy golu Dawida Bartmana. Po zmianie połów początkowo mieliśmy drobne trudności ze stworzeniem jakiejś składnej akcji. Jednakże w 65 i 69 minucie w podobnych sytuacjach (dogranie z lewej strony od Jakuba Macha, „wyplucie” piłki przez bramkarza gości i wykorzystanie tej sytuacji przez naszego środkowego napastnika) Arkadiusz Kuźniar zdobywał kolejne bramki dla Arki. Piąty gol to akcja Marka Pysza, i Michała Ulmana, który po zwodzie w polu karnym strzałem na krótki słupek podwyższył prowadzenie. Cztery minuty po tym ładną akcję stworzyli asystujący Dariusz Bojda i Dawid Barman, który popisał się lobem nad bramkarzem będąc z nim w sytuacji „sam na sam”. 84 minuta to rzut wolny z ok. 25 metrów z prawej strony wykonany przez Dariusza Bojdę, po raz kolejny ten sam błąd bramkarza Tarnawiki i po raz kolejny bezlitosne wykorzystanie tego przez Arkadiusza Kuźniara. Ostatnia bramka padła po podaniu z prawej strony przez Dariusza Bojdę i ładne wykończenie akcji w wykonaniu Lemika. Pewnie zastanawiasz się kto to jest ten Lemik? To obrońca Tarnawki, któremu nie poszczęściło się i wykonując wślizg trafił do własnej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8-0 dla Albigowej. Kolejny raz kibice nie zawiedli (ok. 150 osób).

Dodał: AdminDodano: 07.04.2008

Iskara Jawornik Polski - Arka Albigowa 1:2

Arka: Dawid Sowa - Piotr Lew, Wiesław Cisek, Wojciech Kluz - Jakub Mach (Tomasz Kuźniar), Michał Ulman, Marek Pysz, Dariusz Bojda - Dawid Bartman, Arkadiusz Kuźniar, Marcin Trojnar (Dawid Ulman).

Bramki:
Arkadiusz Kuźniar
Dawid Ulman

Pierwszy mecz ligowy po przerwie zimowej zagraliśmy w Manasterzu z Iskrą Jawornik Polski. Przed tym spotkaniem nasi rywale w tabeli byli o jedną pozycję przed nami z przewagą jednego punktu. Na miejsce przyjechaliśmy autobusem, dosyć wcześnie. Mieliśmy dużo czasu na solidną rozgrzewkę, tym bardziej, że sędziowie spóźnili się o 40 minut. Pierwsza połowa – bezbramkowo. Nie mieliśmy nawet żadnego rzutu rożnego. Stworzyliśmy niewiele sytuacji bramkowych. Iskra miała okazję zdobyć pierwszego gola po błędzie naszego obrońcy, ale nie wykorzystali „prezentu”. Druga część spotkania z początku także była wyrównana. W sytuacji podbramkowej w naszym polu karnym Piotr Lew sfaulował napastnika gospodarzy. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą kapitan Iskry zamienił na gola. Chwilę po tym po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Macha bramkę lewą nogą zdobył Arkadiusz Kuźniar. Na ok. 10 minut przed końcem z rzutu wolnego dośrodkował Michał Ulman i po drobnym zamieszaniu do piłki doszedł Dawid Ulman i mocnym strzałem z lewej nogi dał prowadzenie Arce, którego zresztą już do końca nie oddaliśmy. To czego praktycznie nie było w pierwszej połowie w drugiej dało nam zwycięstwo – czyli stałe elementy gry. Po wygranym meczu trener podziękował za walkę i przyznał, że wyglądaliśmy dobrze fizycznie – widać efekty długiego okresu przygotowawczego przed ligą. Mimo, że był to mecz wyjazdowy to czuliśmy się niemal jak u siebie, a to za sprawą naszych wspaniałych kibiców - dziękujemy za wsparcie i zapraszamy na kolejne spotkania.

Dodał: AdminDodano: 30.03.2008

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »